» Domácí domácí »Ozdobné dveře do zásuvky

Dekorativní dveře do zásuvky


Ne všude a ne vždy je zásuvka připevněna přes stůl na místo. Někdy to chcete skrýt, přestože je to zde funkční. Poté se k záchraně dostanou různé dekorativní nápady, z nichž jedním je napodobení dveří.
Je to jednoduché - konstrukce zahrnuje dekorativní obložení stěn s vybráním pro vývod a dveřmi, které uzavírají vývod, když to není požadováno.

K vytvoření dekorativních dveří pro vývod pro tři zástrčky budete potřebovat:

Materiály:
- trojitá zásuvka s vysoce kvalitní vnitřní náplní;
- elektrický kabel;
- ořezávání dřevěných desek z tvrdého dřeva: borovice, topol, lípa atd .;
- truhlářské lepidlo;
- barva na dřevo (skvrna, tónovací vosk na nábytek);
- smyčky a malý zámek;
- vruty do dřeva;
- hmoždinka pro instalaci dveří, pokud máte cihly nebo plyn, pěnobetonové stěny;
- malé šrouby pro upevnění příslušenství.

Nástroje:
- skládačka;
- vrtací a kartáčová hlava pro kartáčování dřeva;
- ruční hoblík;
- šroubovák;
- awl;
- šroubovák pro malé šrouby;
- truhlářské svorky nebo svorky;
- brusný papír pro dokončovací broušení;
- pravítko, čtverec;
- kousek pěny;
- tužka.

Výrobní proces
Krok 1: Vytvoření „dveří“
Pro výrobu dekorativních pahýlů autor používá upravené desky. Vyberte si druhy dřeva, které jsou pro řezbářství mnohem pružnější, například lípa nebo topol. Můžete také použít borovice, i když práce s ním z hlediska řezbářství není tak příjemná.

Nejprve rozložte kryt zásuvky a sejměte horní kryt. Při jeho použití označte otvor pro vývod na dřevěném polotovaru. Řez to pomocí skládačky. Pokud je to nutné, zarovnejte řeznou čáru s plochým pilníkem.

Zvedněte boční části „dveří“ podle obrázku. Položit „rám dveří“ nahoře a označit dveře. Autor použil kovové pravítko, které sklonil, aby nakreslil oblouk.
Vyřízněte otvor pomocí skládačky. Lepidlo na dřevo a krabici zalepte pomocí lepidla na dřevo. Pokud je to možné, umístěte obrobek do svorek nebo truhlářských svorek, dokud lepidlo úplně neztvrdne, a potom vyřízněte pevnou část ve tvaru její horní části.
Krok dva: výroba dveří
K označení tvaru dveří použijte část, kterou jste vyřízli ze dveří. Zakroužkujte ji podél obrysu a prořízněte ji elektrickou skládačkou.
Tužkou nakreslete svislé čáry, které napodobují miniaturní detaily. Chcete-li řezbářství, použijte ostrý kovový nůž, který se pohodlně vejde do vaší ruky, pokud nemáte speciální nástroj. V extrémním případě, s ohledem na množství práce, můžete vždy použít vysoce kvalitní administrativní nůž.
Vyřízněte označené drážky a obtočte okraje dveří, aby jim poskytly hladší obrys. Povrch a drážky ošetřete jemným brusným papírem.

Aby povrch stromu ukázal jeho přirozenou úlevu, autor provádí kartáčování dřeva. Během tohoto postupu se odstraní měkčí vrstvy stromu, zatímco jeho tvrdá vlákna zůstanou. Dřevěný povrch tak získá výraznou texturu. Na měkkých lesích to nevypadá tak působivě.

Pro kartáčování autor používá vrták s kartáčovou hlavou. V tomto případě je práce s vrtákem nutná pouze podél dřevěných vláken.
Krok 3: Zdobení „dveřního rámu“ a dveří
Okraj rámu dveří by měl být ošetřen hoblíkem, aby byl vyrovnán jeho povrch.
Tužkou nakreslete cihly na „dveřní rám“. Řezejte je pomocí stejné technologie jako dveře. Ručně broušte povrch obrobku jemným smirkovým hadříkem.


„Rám dveří“ zakryjte vrstvou vhodné barvy nebo laku a toneru pro simulaci zdiva.
Malování dveří. K tomu autor použil alkoholovou skvrnu, která byla nanesena kouskem pěny. Ke stejnému účelu můžete použít olejové skvrny, nábytkový tónovací vosk nebo lak.Krok 4: Instalace hardwaru
K instalaci dveří budete potřebovat panty a malý zámek západky. To vše najdete mezi doplňky v internetovém obchodě se zbožím vyrobeným ručně vyráběnými pány. Takové závěsy a zámky se používají při výrobě dřevěných rakví, držáků na klíče atd.

Budete také potřebovat malé šrouby. Označte upevňovací body kování a vytvořte otvory pro šrouby pomocí šrotu. Nainstalujte hardware na šrouby tak, že je zašroubujete ručně pomocí šroubováku.
Krok 5: Instalace dekorativních dveří
Při instalaci dřevěných dveří nebudete potřebovat spodní část pouzdra zásuvky. Připojte vodiče k elektrické zásuvce a umístěte je na horní část šasi. Nainstalujte dveře na zeď tak, aby vývod byl uvnitř otvoru. Upevněte objímku na zeď pomocí samořezných šroubů. Vyvrtejte otvory uvnitř dveří a zašroubujte několik šroubů skrz strom do zdi.

Pokud máte cihlové zdi nebo pěnobetonové stěny, použijte místo samořezných šroubů hmoždinku. Za tímto účelem předem označte upevňovací body na zdi a vyvrtejte otvory vrtákem s vítěznou špičkou. Opatrně zasuňte hmoždinky a během instalace dvířek zašroubujte šrouby.5
5
5.5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...