» Nábytek » Postele a pohovky »Kopie italské pohovky

Kopírovat italskou pohovku


Italsky nábytek Je známá svou kvalitou, trvanlivostí a diktuje módu do celého světa. Nábytkářský průmysl v Itálii vznikl v 15. století a brzy se stal téměř nejoblíbenější kombinací sofistikovanosti, stylu a spolehlivosti. Dnes je charakteristickým znakem italského nábytku tandem klasických tradic a moderní technologie.

Autor tohoto videa vytvořil úžasnou kopii italské pohovky a na podšívku použil koženku. Rám pohovky je vyroben z překližky. Pro spojování částí se používají různé matice nábytku v kombinaci se šrouby a šrouby, stejně jako dřevěné hmoždinky.

Chcete-li vytvořit kopii italské pohovky udělej to sám budete potřebovat:

Materiály:
- překližka značky FC nebo FBA o tloušťce 18 - 22 mm pro výrobu rámu;
- laminovaná dřevovláknitá deska pro zakrytí područky;
- nábytkové šrouby a šrouby, kovové svorky pro sešívačku;
- hnané matice a matice typu "barel";
- hmoždinky na nábytek;
- tesařské lepidlo;
- nehořlavé lepidlo pro lepení pěnové pryže a sinteponu;
- nábytková pěna o tloušťce 50 mm na zádech;
- nábytková pěnová guma o tloušťce 100 mm pro sezení;
- nábytková pěnová pryž o tloušťce 10 - 15 mm pro čelní opěrky;
- syntetický zimníizér;
- plsti;
- kvalitní koženkový pískový odstín;
- silné vyztužené nebo kapronové nitě pro krejčovství;
- spanbond pro výrobu prošívaných krycích prvků;
- nábytkový pás nebo textilní nábytková páska;
- Springs pohovka typu "had";
- hotové kovové nohy.

Nástroje:
- ruční kruhový;
- speciální vodítko pro ruční ruční řezání kruhovým nebo dlouhým pravítkem a pár svorek;
- orbitální bruska;
- vrták;
- šroubovák;
- pneumatická sešívačka nábytku;
- stříkací pistole na lepidlo;
- svorky;
- gumová palička;
- ostrý nůž pro stříhání pěnové pryže a koženky;
- šicí stroj průmyslového typu, rovný s chodící nohou;
- nůžky;
- stavební páska, čtverec, pravítko;
- značka.

Výrobní proces

Krok 1: vytvoření rámečku
Rám této pohovky je celý vyroben z překližky. Při výběru překližky věnujte pozornost označení. Pro použití v obytných prostorech budete potřebovat překližku odolnou proti vlhkosti. Tloušťka pracovního materiálu je v rozmezí 18 - 22 mm.
Připravte si podrobnosti o rámu.K montáži autor používá tři typy spojení: pomocí hnaných matic, pomocí "maticových" matic a také pomocí dřevěných hmoždinek na nábytek. Všechny tyto techniky umožňují vytvořit velmi silný a spolehlivý rám bez použití složitých technik drážkování.

Nezapomeňte použít k upevnění spár lepidlo na nábytek. Než hmota ztvrdne, odstraňte šmouhy lepidla.


Krok 2: další montáž rámu pohovky
Namontujte rám loketní opěrky podle obrázku. K posílení rohů použijte lepidlo a dřevěné hmoždinky. Propláchněte přední panel rámu překližkou. Zadní část rámu ze zadní části pohovky je dutá. Pro jeho montáž a posílení spojení autor používá šrouby „barel“ a nábytkové matice


Krok 3: Zakrytí rámu a vytvoření zád
V tomto projektu vyžaduje kostra pouze loketní opěrky. K tomu autor používá laminovanou dřevovláknitou desku. Opláštění je připevněno k rámu kovovými držáky. Pro spolehlivost autor používá lepidlo.

V této fázi musí být rám obroušen bruskou. Vaším úkolem je zaoblit rohy.Začněte vyrábět rám opěradla. Za tímto účelem připravte horní prvek rámu - panel profilu ve tvaru písmene L. Spojte obě lamely lepidlem a dřevěnými hmoždinkami. Vyměňte panel a předem jej připevněte kovovými držáky.

Pomocí hmoždinek zajistěte spodní podélnou část opěradla. Namontujte ploché svislé vzpěry. Zamkněte je hmoždinkami ve dvou rovinách. Autor také instaloval dřevěné rohy na základně vzpěr, které jim nedovolily deformovat se.
Na spodní straně připevněte lištu a připevněte ji ke všem svislým vzpěrám.
Krok 4: Nainstalujte pás a pružiny nábytku
Základ sedadla bude sloužit jako pružinový „had“, zatímco zadní část zad bude nábytkový pás.
K upevnění kovových pružin si můžete zakoupit speciální příslušenství. K tomu autor používá kožené díly a samořezné šrouby s velkým kloboukem.

Nábytkový pás nebo nábytková textilní páska, jak se také nazývá, se připevňuje na zadní stranu svislými pruhy pomocí kovových držáků.
Krok 5: Plsť a pěnová podšívka
Autor používá plsti jako základ pro pěnovou gumu. Přilepte plstěný list na sedadlo a zpět. V prvním případě budete potřebovat dvě vrstvy plsti. Zadní část má po stranách přídavek, který musí být ohnutý a přilepený k podkladu plsti.Páska s minulou pěnou tenkou, stejně jako přední panel pohovky. Na zadní stranu upevněte vrstvu pěnové gumy o tloušťce 50 mm. Na sedadle - pěnová guma tl. 100 mm. Pokud nemáte silnou pěnu, použijte dvě vrstvy pěnové gumy o tloušťce 50 mm. Vrstvy je třeba slepit k sobě.
Krok 6: výroba koženkového pouzdra
Potah na pohovku je vyroben z vysoce kvalitní odolné koženky určené pro čalouněný nábytek. V hotové verzi se jedná o jednodílný design, který se nosí na připraveném rámu a upevňuje se na zadní část sedadla. Aby bylo možné připravit krycí vzor, ​​proveďte měření z hotového rámu vyloženého pěnou.

Pro šití nábytkových obalů autor používá průmyslový přímočarý stroj. Specifika výkonu a konfigurace motoru umožňují šití hustých tkanin v několika vrstvách. Na stroji je instalována pěší noha. Taková noha účinně podporuje silné tkaniny, takže steh je krásný, s rovnoměrným napětím.

Prošívané přikrývky jsou vyrobeny ze 3 vrstev: koženka, syntetický winterizer a spanbond. Vezměte prosím na vědomí, že pro tyto prvky musí být materiály vyříznuty s povolenkou, protože je potřeba trochu více tkaniny.Sedmý krok: zakrytí pohovky
Před pokračováním ve zúžení pohovky zakryjte povrch rámu syntetickým zimním prostředkem.Umožní vyhladit nerovnosti, povrch navíc získá měkkost a vzdušnost. Vyplňte okraje syntetického Winterizer uvnitř.

Nasaďte kryt a jemně jej rozprostřete po povrchu. Můžete materiál nechat trochu usadit. Hrany koženky upevněte na zadní stranu pohovky pomocí držáků. Pokud jsou silné švy ohnuty a procházejí úhlem, musí být odpuzeny dřevěnou nebo gumovou paličkou.


Krok 8: zpracování spodní části pohovky a instalace nohou
Zpracujte spodní část pohovky spanbondem do lemu. Jedná se o poměrně trvanlivý netkaný materiál syntetického původu. Vyberte spunbond optimální hustoty - nejméně 100 g na 1 čtvereční. m. Ořízněte spanbond pomocí konzol.

Hotové nohy našroubujte pomocí samořezných šroubů na tělo pohovky. Tyto nohy a mnoho dalších věcí si můžete zakoupit v jakémkoli internetovém obchodě s nábytkovým příslušenstvím.

10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...