» Pro děti »Dětská postýlka

DIY dětská postýlka


Výroba postýlky je odpovědným povoláním, na kterém závisí zdraví dítěte. Bezpečnost konstrukce, funkčnost a šetrnost k životnímu prostředí materiálů - tři velryby jakéhokoli moderního betléma, bez ohledu na to, v jakém cenovém segmentu je.

Autor navrhuje vytvořit klasiku model nenatřená dřevěná postýlka s nastavitelnou výškou matrace. Kromě toho se naučíte, jak vyrobit dětskou matraci udělej to sám a jak zvolit správný výplň.

Abyste mohli vyrobit dětskou postýlku, budete potřebovat:

Materiály:
- lepená nábytková deska nebo nevodotěsná překližka pro výrobu rámu o tloušťce 8 - 15 mm;
- tyč 35 x 35 nebo 40 x 40 mm pro výrobu rámu;
- rošty o tloušťce 15–20 mm pro výrobu beden;
- tesařské lepidlo;
- přírodní lněný nebo rychle schnoucí nábytkový olej pro zpracování dřeva;
- šrouby do nábytku, samořezné šrouby;
- hmoždinky na nábytek 8 mm;
- nábytkové šrouby a matice pro montáž rámových prvků;
- hustá gumová pěna na nábytek s vysokou tuhostí;
- syntetický zimníizér pro matraci a měkké nárazníky;
- látka pro výrobu potahu na matraci, zip;
- textilie pro výrobu měkkých nárazníků.

Nástroje:
- skládačka nebo ruční kruhová pila;
- pokosová pila;
- ruční fréza pro výrobu drážek;
- svorky;
- bruska;
- vrták;
- šroubovák;
- klíč, šroubovák;
- šicí stroj, železo, nůžky;
- ostrý nůž pro řezání pěny;
- stavební páska, čtverec, pravítko;
- značka.

Výrobní proces
Krok 1: Vytvoření bočních štítů
Autor vyrobil boční prvky rámu z nábytkové desky a dřevěných bloků. Nábytková deska je naprosto přírodní materiál, což je dřevěná deska vyrobená lepením desek různých šířek dohromady.

I když jde o výrobu školky nábytku, nábytkovou desku lze nahradit překližkou. V tomto případě musí být volba překližky brána odpovědně, protože některé z jejích typů mohou být toxické.

Budete potřebovat překližku první nebo druhé třídy s označením FC nebo FBA. Oba typy jsou neškodné a doporučené pro výrobu dětského nábytku. Pamatujte, že taková překližka není odolná vůči vlhkosti a vyžaduje další nátěr.

Připravte si dva přířezy z nábytkové desky nebo překližky na boční stěny postýlky. Označte a prořízněte vybrání na základně pod nohama.K tomu použijte vrtačku a skládačku.

Rovněž připravte kousky tyče pro výrobu rámu štítu. Jsou řezány pod úhlem 135 stupňů a připevněny na štít pomocí lepidla a nábytkových hmoždinek. Používejte bukové hmoždinky o průměru 8 mm.

Krok dva: Výroba příhradových desek
Strany postýlky jsou vyrobeny ze dřeva. Budete potřebovat tenké kolejnice a tyče s průřezem 35 x 35 nebo 40 x 40 mm.
Připravte vodorovné vodítka. Předbruste strom kolem rohů. Označte drážky pomocí vzoru.

Autor vyřízl drážky ručním mlýnem. S jeho pomocí můžete řezat hroty na bedně. Za tímto účelem sestavte podrobnosti bedny a dočasně je spojte. Označte a zpracovejte obrobky ze 4 stran, jak je znázorněno na fotografii.
Smontujte strany pomocí lepidla.


Krok 3: Sestavení obvodu postýlky
Připojte boční prvky rámu a patku. Za tímto účelem označte a vyvrtejte otvory v bočních stěnách pro šrouby. K upevnění šroubů autor používá matice nábytkového pouzdra s otvorem pro plochý šroubovák. Otvory pro matice jsou po stranách. Matici označte do otvoru a utáhněte šroub tak, aby vstupoval do otvoru v matici. Při utahování matice držte matici šroubovákem.

Krok č. 4: Vytvoření rámu postýlky
Namontujte rám postele na hmoždinky. Použijte lepidlo na dřevo. Jako bednu autor používá tyče. Můžete si také zakoupit hotové lamely s úchyty. Vytvářejí pružinovou základnu a zároveň mají úžasnou odolnost. Lamely výrazně prodlouží životnost matrace a umožní jí dýchat. Nejvhodnějším podkladem pod matrací je nepřetržité obložení.Krok 5: Sestavení rámu postýlky
Chcete-li nainstalovat rám, umístěte několik tyčí na spodní svazek, jak je znázorněno na fotografii. Zajistěte rám zdola pomocí svorek. Do stran vyvrtejte otvory pro šrouby. Vrták musí také procházet rovinou vnějšího rámu rámu.
Vložte šrouby do otvorů a utáhněte je maticemi uvnitř. Nyní lze dočasné pruhy odstranit.Autor také zajistil instalaci základny postýlky ve druhé - horní poloze. To je velmi výhodné, když je dítě malé a nemůže se postavit na vlastní pěst. V této poloze je pro matku snazší dostat ho z postýlky, aniž by se ohýbala až na dno.

Vyjměte základnu. Budete potřebovat 4 malé kousky baru. Vyvrtejte otvory pro šroub a nainstalujte tyče na stejné držáky jako základna dříve. Na základním rámu upevněte ve středu zarážky tenké desky nebo dýhy.
Krok šest: Vytvoření matrace
Matrace do postýlky je vyrobena z nábytkové pěny. Vezměte prosím na vědomí, že nábytková pěna má zcela jinou tuhost podle svého označení. Lze předpokládat, že dítě potřebuje měkkou matraci, ale tady jsou věci právě naopak. Pro správnou polohu těla děti skutečně potřebují poměrně tvrdou postel.

Budete potřebovat dva kousky pěny ve velikosti matrace. Tloušťka matrace bude tedy 10 cm. Pro vrchní vrstvu zvolte pěnovou gumu s tuhostí nadprůměrnou. V žádném případě nedostávejte pěnovou gumu s pamětí, protože u novorozenců může ve vzácných případech způsobit udušení. Pro spodní vrstvu lze použít pěnový kaučuk střední tvrdosti.

Lepte dvě vrstvy pěnové pryže s nehořlavým lepidlem, které obvykle používají výrobci nábytku. Výsledný pěnový polotovar zabalte do vrstvy polstrovacího polyesteru a umístěte do látkového krytu. Autor spojil vrstvu pěny se silnou nití.

Textilní potah pro dětskou matraci je obvykle vybaven zipem.K jeho přizpůsobení se používají pouze přírodní tkaniny - nejčastěji bavlna, len a nedávno i bambus.

Vyberte si odolné tkaniny s hustotou nejméně 180 g na 1 čtvereční. m., například teak nebo tkaniny s žakárovou vazbou.
Sedmý krok: výroba měkkých nárazníků pro postýlku
Boky a čelní desky jsou obloženy měkkými textilními nárazníky. Jsou pohodlným doplňkem do postýlky, chrání novorozence před drobnými zraněními a průvanem. Světlé vzory na tkanině slouží dítěti jako další zábava.

K vyplnění nárazníků použil autor hříšník. Nezapomeňte přikrýt výsledné prázdné místo a opravit sintepon. Pro šití vyberte bavlnu nebo prádlo střední hustoty. Ze stejné tkaniny vytvořte vazby na nárazník, kterým bude připevněn k bedně postýlky.0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...