» Konstrukce » Kamna, krby, topení »Mini kamna potbelly kamna pro karavanování nebo venkovský dům

Mini-sporák potbelly sporák pro karavanování nebo venkovský dům


Ahoj všichni, léto se chýlí ke konci, což znamená, že je čas se nachladit. Dnes postavíme malý kovový sporák, který dokáže vytápět malý dům nebo stan. Domácí vyrobeno z ocelového plechu o tloušťce 3 mm, délka pece je pouze 35 cm a šířka a výška jsou asi 20 - 22 cm. Díky těmto rozměrům je hmotnost pece 9 kg, což umožňuje bezproblémovou přepravu auto. Domácí produkt je vybaven pohodlným sběračem popela, který je zásuvkou. Kromě toho jsou rošty a nohy pece odstraněny. Autor provedl odvod kouře pod 65 mm nerezovou trubkou. Pokud svary dobře svařujete a troubu natřete, bude to vypadat skvěle. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- ocelový plech tloušťky 3 mm;
- dveřní závěsy;
- tenké profilové trubky nebo tyče pro nohy;
- kus kulaté trubky pro komín;
- šrouby atd.

Seznam nástrojů:
- bruska;
- svařovací stroj;
- svařovací čtverce;
- měřicí nástroj, značka;
- vrták;
- svěrák.

Výrobní proces pece:

První krok. Svařte tělo
Začneme tím, že přemýšlíme o všem, označíme to a střiháme ocelový plech bruskou. Dobře, pak zůstává svařování těla pece, takže svařování se provádí v pravém úhlu, je užitečné mít magnetické čtverce.

Autor také okamžitě vyřízl pravoúhlý otvor v přední části dveří, který bude sloužit jako dveře. Okno svařujeme zevnitř ocelovými deskami, abychom zajistili těsnost.

Uvnitř je objem pece rozdělen na dvě části, v horní části je malá komora s přepážkou. To vše bylo provedeno za účelem získání cívky, skrz kterou budou horké plyny procházet. Díky této konstrukci se horní část dobře zahřeje a zvyšuje se účinnost pece.

Po svařování tělesa svary dobře čistíme silným brusným kotoučem.Trhliny a díry je třeba samozřejmě svařovat, aby do místnosti nevstoupil kouř.

Krok dva Kouřová dýmka
Vyrábíme kouřovou dýmku, jak plánuje autor, měla by mít průměr 65 mm. Autor měl trubku menšího průměru a zvětšil ji. Trubku jsme přeřízli a pak ji rozšířili šroubem, maticemi a kouskem ocelové trubky. Po otevření trubky zkusíme na všechno a přivaříme kus kovu na místo vytvořené mezery.

Potrubí zůstává nainstalováno na peci, nezapomeňte, že uvnitř pece je spirála a vývod kouře by měl být na samém konci. Autor vyvrtal díru vrtákem a svařil potrubí.


Krok tři Sběrač roštů, dmychadel a popela
Označíme spodní část a nastíníme místa pro díry. Vyvrtáme další díry, kterými bude do pece proudit vzduch. Pak musí být hotový rošt řezán pomocí mlýnku.

Chcete-li rošt ležet uvnitř pece, svařte pásy z oceli.


Svařujeme také komoru pod rošty, do kterých bude krabice směřovat. Pokud jde o zásuvku na popel, lze ji také svařovat z plechu, ale pro snížení hmotnosti lze použít tenčí ocel.

Krok čtyři Dveře
Zavěsíme dveře na dobré dveřní závěsy nebo na šrouby s maticemi, jak to dělá mnoho řemeslníků. Z bezpečnostních důvodů je velmi důležité vytvořit pro dveře spolehlivý šoupátko, jeho konstrukce je velmi jednoduchá. Jako závěs používáme šroub s maticí. Aby ventil neklesl, když jsou dveře otevřeny, bylo by hezké svařovat pod nimi důraz.
Krok pět Nohy
Vyrábíme nohy pro pec, jsou vyjímatelné od autora, což je výhodné pro přepravu. Pro nohy budete potřebovat kusy trubek čtvercového profilu, které jsou přivařeny k peci. Do těchto svařovaných kusů se vkládají trubky s menším průměrem, což jsou nohy. V upevňovacích prvcích vyvrtáme otvory a řezáme závity pro šrouby. Aby bylo možné vše ručně rozmotat, mohou být křídlové matice přivařeny ke šroubům.To je vše, poté, co je trouba připravena, zbývá dobře vyčistit svary a vše natřít tepelně odolným nátěrem. Položili jsme trubku z nerezové oceli na 65 a pec je připravena vás potěšit teplem. Takový domácí produkt spotřebovává málo paliva a díky svitku v horní části hoří dobře. Přívod vzduchu můžete ovládat vytažením popelníku.

Toto je konec projektu, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!

3.9
6.1
4.9

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...