» Alternativní. energie »Jednoduchý způsob výroby dřevěného plynu a uhlí

Jednoduchý způsob produkce dřevěného plynu a uhlí

Ahoj milí čtenáři a obyvatelům našich stránek!
V tomto článku vám autor kanálu YouTube NightHawkInLight řekne o technologii pro výrobu dřevěného plynu. Samotný dřevní plyn má mnoho nečistot z butanu do metanu a samozřejmě je mimořádně hořlavý. Mohou nejen zapálit různé materiály a látky, ale také je použít jako palivo.

Materiály
- Barva může
- Větve, prameny
- měděná trubka
- Plastová nádoba
- Trubice, kulový ventil, zátka.

Nástroje používá autor.
- .

Výrobní proces.
Dřevný plyn je produkován za podmínek, kdy je zahříván nějaký materiál (ne nutně dřevo), ale nemá podmínky pro zapálení, například, není-li k tomu dostatek kyslíku. Zahřívání vede k narušení chemických vazeb v organické hmotě, což má za následek uvolňování metanu a vodíku.
Pro tento experiment autor vybírá štěpky jako organickou hmotu. Je konfrontován s úkolem zahřívat piliny bez kyslíku. Autor je uzavře do malé kovové nádoby - do plechovky od barvy, snaží se do ní naplnit maximální počet větví.


Jako zdroj tepla používá provizorní pec vyrobenou z větší plechovky barvy, do které se na stranu zasune další menší plechovka. Fouklo to.

Kamna jsou plné dřeva o dvě třetiny, rychle vyhoří. A druhá plechovka je vložena uprostřed a pevně uzavřena „nativním“ víkem. Avšak v samotném víku byl kohout vyroben z měděné trubice. Autor ohýbá trubku v pravém úhlu - to bude díra, ze které unikne dřevní plyn. Ve vnitřní utěsněné komoře se vytvoří přetlak a vzduch z vnějšku nebude schopen proniknout trubicí.A tak systém fungoval. Jak je vidět na fotografii, plyn se z trubice poměrně rychle uvolňuje.
Autor to zkouší na hořlavost. Tam je účinek, ale to je slabě vyjádřeno. Zatím.Plyn musí být shromažďován, čímž se zvyšuje jeho koncentrace. Chcete-li to provést, musíte trubku mírně prodloužit, aby nepřicházela do styku s otevřeným plamenem.

A teď se podívejte, kolik potenciálního paliva se zde vytvořilo. Mimochodem, dřevní plyn byl úspěšně využíván během světové války, když jiné druhy paliva nestačily!

Při výrobě plynu se také tvoří velké množství dehtu. Takový vedlejší produkt samozřejmě ucpává motor, pokud se v něm použije tento druh paliva. Řešením je naučit se zpracovávat tyto pryskyřice nebo je alespoň shromažďovat v samostatné nádrži.


Od zapálení pece uplynulo patnáct minut a veškeré palivové dřevo uvnitř malé nádoby vyhořelo za vzniku vedlejšího produktu - uhlí, což samo o sobě je velmi užitečné.

Nyní nám autor nabídne jednu z metod (možná ne nejlepší) pro sběr dřevního plynu. Položí novou část žetonů do sklenice a trouby.

Poté připraví velké akvárium, 100 litrů, naplní ho vodou, zakryje ho kovovou mřížkou a vloží na něj plastovou nádobu, ve které se hromadí zemní plyn.

Jako uzávěr autor používá vodu. Plyn procházející vodou je odfiltrován z různých nečistot a poté kondenzuje. Nádoba pojme asi galon plynu.


Před naplněním plynem autor odstraní vzduch z nádoby originálním způsobem. Zde v horní části systému je ventil. Autor ji otevře a jednoduše vysaje vzduch z úst a nechá vodu vstoupit do nádoby.
Musíme přidat trochu vody. Nyní se pod kapotou hromadí čistý dřevěný plyn.


Zbývá pouze připojit plynový generátor k nádrži vodou. Autor to dělá pomocí takové trubice z brzdového systému automobilu.

Ale předtím byla v dně nádoby vyříznuta malá díra. Tam je zasunutý jeden konec trubice a na druhém konci je spojka, díky které je trubka upevněna k vyvíječi plynu.


A proces se znovu spustí. V horní části kapoty se rychle hromadí plyn.Na tomto obrázku můžete vidět, jak se kouř začíná usazovat a čistý emitovaný plyn se hromadí v horní části.

Nyní, aby plyn začal opouštět ventil, musí být celá nádrž stlačena dolů tak, aby šla pod vodu, tj. Vytvořila další tlak. Kameny jsou velmi vítány. Netřeba dodávat, že stlačení plynové nádrže pod vodou není snadný úkol.


Samotná díra je uzavřena zátkou, ale do ní je vyvrtána malá díra, skrz kterou bude unikat plyn.


Autor otevře ventil ... je slyšet charakteristický syčivý zvuk a objevuje se zápach zemního plynu. Kliknutí na zapalovač a ... autor předpokládá, že metan je hlavně uvolňován. Jak víte, hoří to velmi čistě. Pokud by došlo k výraznému přimísení butanu, byl by plamen jasněji viditelný.

Výhodou čistého spalování je to, že nedává saze.Děkujeme autorovi za zajímavý způsob, jak získat plyn na dřevo a uhlí na grilování.


Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!

Video autora najdete zde.
8
9.3
8.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Akvárium je škoda! cray

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...