» Chemie a experimenty »Domácí dánské máslo recept

Domácí dánské máslo recept

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
Mnozí z vás se často zabývají zpracováním dřeva. Povrchová úprava výrobku je nesmírně důležitá, protože jeho vzhled a odolnost vůči vnějším vlivům závisí na kvalitě nátěru.
V tomto článku vám autor kanálu YouTube „I Build It - DIY Tips and Tricks“ řekne, jak vytvořit finální směs pro lakování dřevěných výrobků sami.

Materiály
— 
- Polyuretan
- Bílý duch
- přilepte film
- Plechovka s víkem.

Nástroje používá autor.
- Kartáč, šroubovák.

Výrobní proces.
V tomto projektu bude „experimentálním“ produktem domácí javorová stolička. V tom je jeden problém: strom, ze kterého byl vyroben, byl původně špatně vysušen a obsahoval určité množství vlhkosti. Po zaschnutí se na něm začaly objevovat trhliny. A čím rychleji vlhkost vycházela ze dřeva, tím aktivněji se začaly pokrývat trhlinami. Autor se rozhodne pokusit se tento proces přerušit udržováním vlhkosti uvnitř dřeva.

První věc, kterou udělá, pokryje celý produkt silnou vrstvou lněného oleje. To je docela dobrý konec na jeho vlastní. Problém je v tom, že tvoří ne příliš odolný film, který by mohl po dlouhou dobu narušovat pohyb vlhkosti uvnitř i vně dřeva. A hlavním úkolem mistra je přesně - nedovolit, aby se voda ze stromu příliš rychle vypařila. John také nechce zakrýt stolici příliš silnou ochrannou vrstvou, protože v tomto případě bude strom připomínat plast.

Proto se bude snažit vařit dánský olej podle svého receptu. V tovární verzi jde o směs obyčejného polyuretanu, vařeného lněného oleje a bílého lihu v přibližně stejných poměrech.


Autor je tedy konfrontován s kontejnery s výše uvedenými ingrediencemi. Vlévá část lněného oleje a mírně ho ředí malým množstvím bílého ducha, protože už začal zhoustnout. Nyní do stejné nádoby přidá zbývající látky - kapalný polyuretan a bílý alkohol v přibližně stejných poměrech. Je vhodné skladovat takovou směs ve skleněné nádobě se šroubovaným železným víkem. Kov a sklo (na rozdíl od plastových obalů) jsou spolehlivou překážkou pronikání vzduchu, která při reakci s těmito látkami způsobuje rychlé ztvrdnutí.


Potom se skleněná nádoba pokryje utěsněnou fólií, pevně se krouží železným víčkem a řádně se protřepe. Směs je připravena!


Nyní autor prochází touto směsí po vnitřní straně stoličky a pracuje s běžným štětcem. A nechává zaschnout několik minut, takže během této doby má kapalina čas absorbovat.Je to spíše jako jemné leštění. Aplikuje se v několika fázích, ve vrstvách. Každá vrstva vyschne po dobu 10 až 12 hodin, otře se brusným papírem o zrnitosti 400 a pokryje další vrstvou. Poté produkt opět zaschne 10-12 hodin a znovu se pokryje další vrstvou, setře se a tak dále. Tedy se překrývá 6 až 8 vrstev a lze jich dělat více, dokud není dosaženo požadovaného výsledku. Můžete dosáhnout efektu, že produkt bude zcela zrcadlený a současně bude potahová vrstva velmi tenká.
Toho lze dosáhnout, pokud s kartáčem pracujete velmi pečlivě a zároveň nevytírejte každou vrstvu a nevymažte.Děkujeme autorovi za jednoduchý, ale velmi důležitý recept na povrchovou úpravu dřeva!

Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!

Video autora najdete zde.
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
5 komentáře
lechin.sa
Vážený autore! Velká žádost pro vás - nepište
Ano, epistolární žánr není váš prvek! úsměv
Vážený autore! Skvělá žádost - nepište články Pokud se ve stromu zpracování nehrajete. Za prvé, tato stolička, tak řečeno, není v prasklinách, ani v prasklinách nebo fyzických vadách. Je prostě shnilá - a všechny ty kresby na ní jsou důsledkem rozkladu, jinými slovy houba. A ten Truhlář dělá KANUČENÍ - to znamená, že zastavuje proces rozpadu a vaše pravda je samozřejmě autorem odhalení zvláštnosti hnilobného vzorce ...
Leobrynn
Je nějaké pero důležitější než jiné zajímavé produkty?
Zkuste publikovat karton duril, expres ve stylu Vareniku, výsledek je zaručen! A pokud na kritiku odpovíte nedostatečně, objeví se závan! xaxa
Jsem potěšen prací "Přesný stroj na řezání malých nití", ale neexistuje žádný způsob, jak přidat k dokonalosti nebo snížit, což znamená, že není co mluvit! Nechť vaše práce nebude zbytečná! dobrá nálada
Je to pozvání na diskusi?
Autor
Kluci a dámy, nerozumím tomu, co je pro vás zajímavé? Je nějaké pero důležitější než jiné zajímavé produkty?
Řekněte nám o svých zájmech a o tom, co byste rádi viděli v následujících článcích.
Bude to užitečné pro všechny autory.
Děkujeme za pozornost a zdraví!

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...