» Hospodářská zvířata »Inkubátor vaječného kartonu

Inkubátor vejce v krabičceAutor kanálu YouTube „Bird House“ sdílí své zkušenosti s chovem kuřat v inkubátoru své vlastní produkce.
Pomocí tohoto inkubátoru má autor plemeno asi 100 kuřat týdně. Během letní sezóny po dobu 2 až 2,5 měsíce je potomstvo přibližně 1 000 - 1 500 kuřat. Souhlasíte, že to není špatné zvýšení důchodu.

Výroba tohoto inkubátoru je velmi jednoduchá. Vše, co potřebujete, je lepenková krabice zpod televize nebo jiná elektronika.

Vnitřní rozměry inkubátoru:


délka 550 mm
šířka 500 mm
výška 470 mm

Nástroje:

- pila;
- administrativní nůž;
- páječka;
- lepidlo;
- vrták;
- peří 20 mm;

Materiály:

- vlnitá lepenka;
- expandovaný polystyren;
- žárovky - 4 ks .;
- držák žárovky - 4 ks .;
- domácí termostat;
- vana na vodu - 2 ks .;
- elektrický motor;
- kolejnice 40x10 mm;
- ocelový drát o průměru 3 mm;
- síť proti komárům;

Kryt tohoto inkubátoru je vyroben z polystyrénové pěny, která je součástí balení stejné TV. Odvzdušňoval otvory pro větrání v množství 5 kusů a průměru 20 mm.Ve spodní části inkubátoru je malý stojan, stejný z polystyrenu s otvory pro nasávání čerstvého vzduchu.Samotný inkubátor má čtvercový tvar. Venku je také lepen tenkou vrstvou polystyrenové pěny pro izolaci. Tloušťka 10 mm.Tento inkubátor se zahřívá pomocí „Illyichových žárovek“ o kapacitě 40 W v množství 4 kusy. Žárovky mají paralelní připojení.Také v inkubátoru je ventilátor pro proudění. Ne pro odtah tepla, ale pro cirkulaci (míchání) teplého vzduchu.Lopatky ventilátoru vyrobené z plechovky. Aby nedošlo k velké trakci, čepele mají rovný tvar, jako lopata. Samotný motor pochází z přístrojového vybavení. Motor může být jakýkoli, ale neměl by mít více než 1 000 ot / min. čím menší, tím lepší.Pro udržení vlhkosti v inkubátoru existují dvě lázně s vodou.Pro kontrolu vlhkosti autor domácí používá domácí psychrometr / vlhkoměr, který je umístěn přímo uvnitř inkubátoru.Nad elektrickou částí inkubátoru je podnos, ve kterém jsou vejce položena. Tento podnos je zakrytý sítí tak, aby vylíhnutá kuřata nespadla.Miska se instaluje dovnitř na vertikální lamely, které jsou umístěny v rozích inkubátoru. Na jedné straně je okno. Slouží k údržbě inkubátoru.Na roštu je umístěna mřížka - oddělovač pro otáčení vajec. Pájí se z drátu o průměru 3 mm. Buňka měří 45x70 mm, velikost vajíčka.Tento gril je kratší než podnos o 70 mm podél jedné z hran. To je nezbytné, aby se vejce při tažení mříže směrem k sobě otáčela o 180 stupňů.
Miska má otvor, do kterého je vložen drát, který slouží jako tah pro rošt (na fotografii není znázorněn). Prut je připájen k síti přímo v zásobníku. Takto je možné kdykoli obrátit vejce bez otevření inkubátoru. Musí se otočit 5-6 krát denně.
U křepelčích vajec tato mříž není vhodná, takže pán zakrývá podnos obyčejnou moskytiérou. Vejce jsou jednoduše položena na vrchol v jakémkoli množství.Teplota závisí na objemu vajíček.K rotaci jsou vejce oplocena lamelami a v případě potřeby se jednoduše otáčí rukama v jeho okrajích.
Schéma regulátoru teploty autorem byla nalezena na internetu.
Napájecí zdroj 12 V se nakupuje samostatně. Je nutné napájet řídicí čip.Výkonová část regulátoru je napájena odděleně od 220 V.Regulátor má dálkový teplotní senzor, který klesá otvorem ve víku co nejblíže
na vejce.
K regulátoru jsou také připojeny žárovky. V tomto případě autor jednoduše kroutí dráty dohromady.Když nastavíte požadovanou teplotu, žárovky zhasnou.
Pro regulaci teploty v inkubátoru autor dále stanoví lékařské teploměry.Autor je se svým inkubátorem spokojen a používá ho již 10 let. Líheň kuřat je velmi vysoká, asi 90%.Níže si můžete prohlédnout video o tomto inkubátoru:

[media = https: //www.youtube.com/watch? v = T5CQCdCDAXg]
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
4 komentář
Jednoduše jsem myšlenku dále nerozvinul, jinak se ukáže celý článek.
Khatul Madan
Peří pero je nůž
Ano, zejména proto, že se koná v kategorii „Nástroje“! xaxa
Peří kuře?
Peří na "vysoušeč vlasů" je nůž. Pamatujte, jak ve filmu „Místo setkání nelze změnit“ Malý brookman odpověděl Zheglovovi - „Je to lepší v klitschském klitorisu než v Fox na peru“.
Nářadí: - peří 20 mm;
Peří kuře?
Materiály: - domimo karton;
Pomocí tohoto inkubátoru má autor plemeno asi 100 kuřat týdně
Celý proces inkubace slepičích vajec je v průměru 20–22 dní
Pokud je to možné na fotografii vidět, maximální pokládka je asi 70 vajec.
Líheň kuřat je velmi vysoká, asi 90%
Samotný inkubátor má náměstí formulář
Ne
domácí psychrometr / vlhkoměr
A
Domácí meteorologická stanice vyrobená v SSSR, včetně vlasového vlhkoměru (spodní stupnice s červenou šipkou)
Naskládáno na horní část zásobníku mřížka - oddělovač pro soustružení vajec
Separátor (Latinský separátor - separátor) je zařízení, které dělí produkt na frakce s různými vlastnostmi (například oddělit jednu kapalinu od druhé - motorový olej a vodu nebo oddělit suspenze od kapaliny - víno a sediment atd.)
Schéma regulátor teploty od autora byl nalezen na internetu
Kde je?
Musí se otočit 5-6 krát denně
Mnoho modelů inkubátorů má automatické střídání vajíček. Pokud taková funkce neexistuje, vejce se ručně převrátí 10 až 12 krát denně.
hlupák

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...