» Nábytek » Postele a pohovky »Čelo postele se skříní a stolem

Čelo postele s šatní skříní a stolem


K dnešnímu dni je obvyklé používat každý metr čtvereční vašeho domu s výhodou. Hlava postele není výjimkou. Někteří návrháři jej používají k dekoraci a některé s praktičtějším designem. V tomto případě slouží hlava postele jako skříňka a malý stůl pro notebook. Je nepravděpodobné, že zde bude možné plně pracovat, ale „relaxovat“ za obrazovkou notebooku je docela dost.

K realizaci projektu autor použil přírodní dřevo a překližku. Jako ochranný a dekorativní povlak barvy a laku - olejová skvrna. Hlava sama o sobě může být pro téměř jakoukoli předem zakoupenou postel.Aby bylo možné udělej to sám vytvořit funkční čelo, budete potřebovat:

Materiály:
- dřevěné tyče s průřezem 30x60 mm. nebo 40 x 80 mm;
- není tlustá překližka pro dveře a zadní část čelní desky;
- dřevěné desky po celé šířce skříně pro výrobu polic;
- dřevěné lamely pro dveře skříně;
- lepidlo na dřevo;
- olejové skvrny nebo jiné vhodné nátěry;
- šrouby a malé hřebíky;
- závěsy pro dveře a zámky.

Nástroje:
- pokosová pila (skládačka, kotoučová pila);
- vrták;
- šroubovák;
- pneumatické nastřelovací pistole nebo konvenční kladivo;
- vodič pro vrtání děr v požadovaném úhlu;
- malířské potřeby (štětce, válečky, vlákna nepouštějící vlákna);
- stavební úroveň pro instalaci čelní desky;
- čtverec, stavební páska, tužka.

První krok: výběr a příprava materiálů
Pro výrobu autora byla použita masivní tyč z přírodního dřeva. Se stejným úspěchem můžete vzít lepené paprsky. Budete také potřebovat překližku pro dveře a zadní část hlavy. Použití překližky výrazně urychlí proces a usnadní návrh. V případě potřeby může být překližka nahrazena dřevovláknitou nebo dřevotřískovou deskou.

Pro tento projekt je nosník obroben frézou, jejíž hrany mají čistý zaoblený tvar. V každém případě by všechny materiály měly být dokonale obroušeny, protože ošetření skvrn ukáže všechny hrboly a drsnost na povrchu dřeva.

Pomocí výkresů určete velikost hlavy, vytvořte označení a odřízněte pruty a desky na dané rozměry. Přeřízněte překližku pro zadní část hlavy v konečné fázi montáže, abyste zohlednili případné chyby v geometrii produktu.Rovněž připravte překližkové části dveří pomocí čtverce.


Krok 2: Příprava na sestavení
Autor používá k upevnění dílů zapuštěné tupé spoje. Chcete-li to provést, musíte vyvrtat otvory pro šrouby pod úhlem. Speciální dirigent pro vrták bude dělat takovou práci. Autor také používá více profesionálních dirigentských modelů s integrovaným vrtákem.

Vyvrtejte otvory pro zamýšlené příslušenství. To platí zejména v případě, že pro práci používáte borovice, protože je velmi náchylné k rozdělení podél vláken.
Krok 3: Sestava rámu
Sestavte rámeček, jak je znázorněno na fotografii. Začněte rámem, ve kterém jsou skříně umístěny. Poté zajistěte nohy. Pod rámem mezi nohami autor instaloval další pruh z tyče, aby poskytoval tuhost.

Pokračujte v upevňování polic skříní. Za tímto účelem autor používá jako vzor kus desky. Je tedy snadné dosáhnout stejné vzdálenosti mezi policemi. Vzorek je připevněn svorkou, takže ji může sestavit jedna osoba. Zkontrolujte rovnost rohů pomocí čtverce budovy.

Krok 4: Výroba dveří
Dveře skříně jsou dřevěný rám šitý překližkou na zadní straně. Tímto způsobem lze dosáhnout napodobení obložených dveří.

Udělejte díry přípravkem na zadní straně dřevěných latí. Namontujte rám pomocí šroubů nebo samořezných šroubů. Naneste lepidlo na zadní stranu rámu a upevněte překližkovou desku malými cvočky. Nechejte obrobky důkladně zaschnout.
Zavěste dveře pomocí malých samořezných šroubů. Nainstalujte také zácpu. Autor používal běžné háčky.
Krok 5: Ochranné a dekorativní zpracování dřeva
Pro ochranu dřeva a zdobení čela si autor vybral olejovou skvrnu. Má poměrně nepříjemný zápach, takže během procesu malování dodržujte všechna nezbytná opatření. Nejlepší je provádět lakování venku.
Tento typ povlaku rychle ztuhne, ale zvětrávání rozpouštědla bude trvat den nebo dva. Doba schnutí proto závisí na teplotě a vlhkosti vzduchu.

Olejové skvrny spolehlivě chrání povrch stromu po nanesení první vrstvy. Aplikace druhé vrstvy je relevantní pouze tehdy, pokud nebylo možné dosáhnout očekávaného stínu stromu poprvé.

Skvrna se nanáší štětcem nebo měkkým hadříkem. Zbytky musí být odstraněny, protože tlustý povlak výrazně prodlužuje dobu schnutí. Lakování olejovým skvrnem není nutné.Krok šestý: Instalace čelního panelu
Čelo postele lze nastavit pro většinu zakoupených postelí, pokud jste při kreslení výkresu správně zohlednili všechny velikosti.

Při instalaci čelní desky autor použil úroveň laserové budovy. Můžete si vybrat jakýkoli vhodný způsob připevnění: na hřebíkový hřebík ke zdi, na šrouby k posteli a další.


Čelo postele je připraveno!
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Nad hlavou by NIC nemělo viset, otevřeno-zavřeno. Toto nebezpečí bude implicitně přítomno v mozku. Pro spánek potřebujete mír a tak dále. souhlasím
Vlastně spím vpravo! hlupák

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...