» Pěší turistika, turistika »Kožená„ cestovní taška “to udělejte sami

Kožená cestovní taškaMistr, který vyrobil tuto brašnu, maloval život jeho a jeho rodiny na 10 let dopředu))) Přesněji řečeno, vypracoval plán rodinné cesty na příštích 10 let, dokud děti nevyrostou. Obvykle při cestování cestuje s batohem, ale poté, co viděl tašku v jednom z obchodů, rozhodl se, že toto je to, co je potřeba pro desetiletý plán.
Kožená cestovní taška

Problém je v tom, že cena takového sáčku je 1600 $. Když takovou částku neměl, rozhodl se vyrobit tašku sám.
Základní požadavky na výrobu cestovní tašky byly následující: pevnost (na 10 let), kapacita, velikost nepřesahující 56 x 36 x 23 cm (požadavky letecké společnosti).

Vyrobení brašny pro mistra stálo řádově levnější a činilo 400 $: 200 kůže, 100 nástrojů, 100 příslušenství. Časem to trvalo asi 40 hodin.

Nářadí a materiály:
-Skin;
-Tool pro práci s kůží;
- Kování (spony, západky, knoflíky);
-Handle;
-Rule;
-Plastové brýle;
- plastická kapacita;
-Vlákno;
Jehla;
-Paint;
-Staré džíny;
-Vrták;
- Leštící pasta;
- Lešticí tryska;
- Ochranné složení;
-Roulette;
- Kleště;
- kancelářské klipy;
-Porolon;
-Lepidlo;
-Blades;
-Plywood;
-Board;
-Stapler;

První krok: pořízení dílů
Chcete-li pochopit princip výroby takového sáčku, můžete to udělat model čtverec z papíru. Ze stejného principu se vytvoří vak s přihlédnutím k ventilu a kapesám.

Kožený pán používá silné a odolné. S ohledem na to je pokožka řezána s ohýbáním a sešívací tolerancí. Pro řezání můžete použít speciální nůž, ale hlavní řez s čepelí.

Existují speciální nástroje pro kreslení poloměrů, ale i zde se pánovi podařilo improvizovanými prostředky, konkrétně plastovými skly.

Krok 2: Kapsy
Kapsy jsou vyráběny lisováním za mokra. Nejprve musíte vytvořit šablonu. V překližce je okno vyříznuto na velikost mírně větší než je velikost kapsy. Tvar je vyříznut z tlusté desky. Kůže (kůže se používá pro kapsu tenčí než ta hlavní) je namočena po dobu 10 minut do nádoby s vodou. Poté se na formu umístí kus kůže a vloží se do „okna“. Kůže je vyhlazena v rozích a tvářích a poté fixována sešívačkou. Po sušení je obrobek řezán.


Krok tři: Otvory
Kusy polotovarů se prošívají přes děrované otvory. Pro děrování otvorů existuje speciální nástroj, který má zuby ve stejné vzdálenosti. Technologie je následující.jsou odebírány dva kousky kůže, které je třeba sešít. Na obou obrobcích je ve stejné vzdálenosti od horního bodu obou obrobků vyznačeno umístění prvního otvoru. Na okraji obrobků je nakreslena čára. Otvory jsou děrovány podél linie začínající od označeného bodu. Nejprve na jednom obrobku, pak na druhém. Nyní, když zkombinujete tyto dva obrobky, budou se ideálně sbíhat podél otvorů.
Krok 4: Držáky prstenů
Držáky prstenů jsou vystřiženy stejně jako na fotografii a otvory jsou děrovány. Hotový obrobek je upevněn na detailech sáčku, na kterém bude šitý, a používá se jako šablona. Mistr doporučuje označit polotovary tak, aby nezaměňoval levou a pravou stranu.

Krok 5: Předběžná montáž
Mistryně, předem sbírá rám sáčku a upevňuje se několika stehy. V této fázi je důležité provést správné ohyby prošívaných částí, v případě potřeby materiál oříznout. Kůže je silná a v místech ohybu mistr provádí řezy.
Krok šestý: Pásy
Řezy polotovarů na pásy. Tašku lze nosit ve třech polohách: za zády, na rameni a v ruce. Pro sešívání je třeba také perforovat obrobky.

Sedmý krok: barvení
Nejprve si pán vybral vhodnou barvu pro tašku na počítači. Samotná taška bude natřena tmavě zelenou, pásy hnědé. Pak musíte nosit rukavice a důkladně odmastit všechny části. Nyní můžete začít barvit.

Krok osm: Leštění a ochrana
Poté, co barva zaschne, díly vyleštěte. Mistr to dělá s ponožkou na paži. Pro leštění pásů se používají džíny namontované na desce.


Pak musíte na konce dílů nanést speciální ochrannou látku Gum Tragacanth a vtřít ji do konců. To lze provést instalací speciální trysky do vrtačky. Tato operace chrání produkt před vlhkostí.


Koncové části jsou chráněny a nyní je třeba nanést ochranný povlak na celý povrch dílů.


Krok devátý: svorka
Jakmile bylo vše vymalováno a zpracováno, pán přistoupil k sešívání tašky. Začal s jednoduchými věcmi, jako je připevnění bočních kapes a držáků D-kroužků a pak popruhy. Při správném řezání a předúpravě se musí všechny otvory shodovat. Popruh s horní rukojetí je jen tlustší kus kůže. Pro sešívání tenké kůže používá master kancelářské klipy.

Pro dlouhou životnost jsou některé části spojeny dvojitým švem.Krok 10: Hardware
Nyní pán upevní příslušenství spony, prsteny.

Krok jedenáct: Ramenní popruh
Posledním krokem byla montáž a instalace ramenních popruhů. Ramenní popruh by měl být měkký a neměl by vám třet rameno. Mistr udělal čtyřdílný pás. Na přední část základny byl přišitý držák s kroužky. Neopren byl slepen zespodu a kůže byla našita nahoře.
Cestovní taška je připravena. Podle mého názoru se produkt ukázal být solidní a krásný.

9.3
9
9.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Taška je samozřejmě krásná, pevně vyrobená, ale nikoli na celý život: je bolestivě těžká.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...