» Elektronika » Arduino »Arduino hodinky s TFT displejem a RTC

Hodinky Arduino s TFT displejem a RTCAutor Instructables pod přezdívkou Lacybad se díval dál Arduinozobrazení data, času, dne v týdnu a dokonce i krátkého popisu jedné řádky na displeji TFT v pixelech. Díky modulu RTC na DS1302 s podporou baterie můžete vypnout napájení hodinek při odchodu z domu. Jas podsvícení displeje je dostačující k tomu, aby fungoval jako noční lampa, což pomůže nenapadnout ve tmě.

Modul RTC používaný v hodinkách je relativně levný a je také vhodný pro práci s Arduino. Je výhodnější než moduly na DS3231, 1307, připojené přes sběrnici I2C.

Modul DS1302 má pět pinů: napájení, společný vodič, reset, hodiny, data. Master připojil první dva k odpovídajícím Arduino sběrnicím, zbývající tři lze připojit k libovolným linkám pro digitální výměnu dat, Lacybad si vybral následující: 10 - reset, 11 - data, 12 - hodinové impulsy.

Vzhledem k nedostatečné teplotní kompenzaci není tento modul příliš přesný, při pokojové teplotě je za měsíc zadána chyba dvou až čtyř minut. Ale můžete upravit čas pomocí Arduino IDE, je to mnohem rychlejší než dělat to samé s tlačítky, jako většina ostatních digitálních hodinek.

Níže jsou uvedeny moduly potřebné k sestavení hodinek. Toto je výše popsaný modul RTC, stejně jako propojky Dupont, Arduino Uno (Mega atd.) A 2,4palcový TFT displej na čipu ILI9325.


Hodinky Arduino s TFT displejem a RTC
Vývojář nenarazil na takový displej jako na této fotografii, ale s ikonami dole (nyní na boku), původně určenými pro falešné telefony NOKLA. Když ale vyšli z módy, rozhodli se, že nebudou přerušeni, ale místo toho našli nový trh - Arduino. Nyní si můžete takový displej koupit samostatně i ve svazku se stoupací deskou, která z něj udělá štít, což udělal pán. Spojil RTC modul s propojkami „dupont“ (viz výše, kde se připojit). Můžete jednoduše pájet běžné dráty.
Po jeho stažení, napsaném vývojářem, musíte v něm zrušit následující řádky:

//rtc.setDOW(FRIDAY);

//rtc.setTime(17, 15, 00);

//rtc.setDate(15, 3, 2018);


Nahraďte čas a datum v nich aktuálními lehkým vedením, vyplňte náčrt v Arduino, pak tyto řádky komentářem zpět a znovu vyplňte stejnou náčrt. Při každé potřebě seřízení musí být tyto operace opakovány.

Hodinky fungují:Ale zatím jen "v zásadě". A v tomto případě je nutné. Co to bude, je jen na vás.
10
8.6
9.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Dmitry1318
Pushkin neví, jak je humanista. Můžete to udělat sami - je to snadné)
Udělá Pushkin sbor? škrábnutí

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...