» Pěší turistika, turistika »Tvrdý alkohol si to udělej sám

DIY tvrdý alkohol

Zdravím obyvatelům našich stránek!
Dnes spolu s autorem kanálu YouTube „Fiery TV“ vyrobíme pevný alkohol. Ne, ne suchý alkohol, suchý alkohol je další. Dnes vyrobíme obyčejný alkohol na pevný. Tady je například tento malý kousek:

Ano, byl to alkohol, ale v zásadě je to alkohol. Tento nástroj lze použít jako prostředek pro zapalování, jako přenosný plynový sporák. Pokud si vezmete na cestu skleničku tohoto odpadu, nikdy ji nerozlijete a spálí to jako obyčejný alkohol. Je zřejmé, že nikdo nechce utratit alkohol na nějaké odpadky, takže autor dokončil recepturu, kterou našel na internetu, a také vyrobil pevný aceton. Zde je:

Vypadá přesně stejně a jeho vlastnosti jsou téměř stejné. Je docela obtížné najít čistý ethanol již v prodeji, ale můžete si koupit isopropylalkohol, jeho vlastnosti se prakticky neliší od ethylalkoholu. A měrné teplo spalování isopropylalkoholu je dokonce o něco vyšší než teplo ethylalkoholu, takže je to lepší pro naše účely.Jak již bylo zmíněno výše, pokusíme se zpevnit i tento aceton zakoupený v železářství.

Další věc, kterou potřebujete, je kyselina octová. Jak víte, můžete jej získat v každém obchodě s potravinami.

A také je vyžadována křída, ale spíše ne křída samotná, ale uhličitan vápenatý, je to hodně ve složení křídy, ale kromě toho je zde také uhličitan hořečnatý, a dokonce i všechny druhy nesmyslů.

Mimochodem, ve skořápce vajec je hodně uhličitanu vápenatého. Abychom se ujistili, že vše funguje, použijeme také čistý uhličitan vápenatý z chemického skladu. Podívej, jak bílý, čistý. Páni, nejvyšší kvalita.

Vezměte 2 šálky a nalijte do nich kyselinu octovou.

Nyní musíte do kyseliny velmi opatrně přidat křídu nebo uhličitan vápenatý. Pokud nalijete hodně najednou, pak se objeví velmi vysoká pěna.


Podívejte se, jak moc se barva liší ve dvou různých brýlích, přírodní křída je mnohem špinavější, ale doufejme, že s ní můžeme tento experiment stále provádět.


Během reakce dostaneme sůl ze spáleného dřeva. Jak se vám líbí toto jméno?))) Toto je staré jméno a nyní se tato látka nazývá octan vápenatý. Ve vodě se příliš dobře nerozpouští. Při pokojové teplotě se ne více než 35 g rozpustí ve 100 ml vody.


Aby na ni reagoval veškerý ocet z jedné láhve, je nutné do ní přidat 110 g křídy. To je však nemožné, protože směs právě začíná tuhnout a reakce se zastaví.Proto je nutné toto vše naředit vodou. Pokud přidáte 400 ml vody, bude to stačit k rozpuštění veškerého octanu vápenatého a získání nasyceného roztoku.Autor však nesprávně spočítal a namísto 400 ml vody vzal 800 ml, takže nebude mít nasycený roztok. Křída by se měla přidávat, dokud nezačne srážet. Pokud odpadne, reagoval veškerý ocet a můžete vypustit vodu.

Roztok na bázi čistého uhličitanu vápenatého se rozdělí na vrstvy a usadí se dostatečně rychle a pro získání více či méně čistého roztoku stačí počkat a vypustit kapalinu, kterou potřebujeme.

Můžete být zaměňováni s filtrováním přes vatu nebo kávový filtr, ale je to všechno odpadky. Je snazší počkat, až se vše zakalí, efekt bude mnohem lepší.

Ale na základě přírodní křídy je suspenze velmi špatně rozdělena do vrstev a trvá dlouho, než se všechny usazeniny usadí. Autor čekal 2 hodiny a bez čekání na úplné uschování jednoduše shromáždil injekční stříkačkou část průhledného, ​​dobře jako průhledného, ​​relativně průhledného řešení.
Nyní nalijte malé množství alkoholu do 2 šálků a malé množství acetonu do 2 dalších sklenic.


Heh! Budu! Nyní budeme po kapkách přidávat roztok octanu vápenatého k alkoholu. Jakmile kapka vstoupí do alkoholu, okamžitě zhoustne a klesne na dno v podobě nějakého průsvitného želé. Můžete si ji vzít i rukama nebo pinzetou.I přes to, že koncentrace octanu vápenatého byla daleko od limitu, stále všechno fungovalo. Nyní se pokusím přidat řešení získané z přírodní křídy.Všechno funguje! Alkohol přechází z kapaliny na pevnou látku. No, jak pevná ... co možná pevná pro věc, která je téměř 100 procent tekutá.

Pokud přidáte více než nezbytné řešení, může být vypuštěno. Po požití octanu vápenatého se začne aceton také okamžitě zahušťovat. Sraženiny se tvoří kolem kapky acetonu a mezi nimi zůstává kapalina, která nereagovala. Pokud sklo nakloníte a přidáte další acetát, pak celý aceton může ztuhnout.


Nyní se pokusíme dostat to, co máme, a nakrájíme na kousky.

Výsledné vzorky lze snadno řezat a dobře udržovat svůj tvar, a to i přes velké množství přebytečné vody.


Výsledkem bylo, že aceton je o něco měkčí a svěžejší než alkohol. Autor také poznamenal, že v průběhu času se tato látka stává více zakalená a hustší.

Nyní se podívejme, jak dlouho bude tento malý kousek tohoto léku hořet.


Krychle na bázi isopropylalkoholu shořela po dobu 4 a půl minuty. Nyní se podívejme na stejnou acetonovou kostku.


Hoří dokonce o něco déle než kostka isopropylalkoholu. Velmi pohodlný produkt, který si můžete vzít s sebou na výlet do podoby hotové látky, nebo ho hnětete přímo na místě v jakékoli vhodné nádobě. A všimněte si, že se nerozšíří, nezmění se v louži, i když ji zaklepete, nerozlije se a nezajistí oheň ve stanu.

Protože za stanem byl rozhovor, uvařte na této zázračné kostce sklenici vody. Chcete-li to provést, vezměte kus o velikosti asi 1,5 x 1,5 x 1,5 cm, kus zakřiveného drátu, sklenici o velikosti konzervy.

Nalijte přesně 250 ml vody, změřte teplotu na začátku experimentu a přikryjte víčkem obyčejného skla.Zpočátku plamen trochu spadl na sklo a autor tlačil krychli trochu dále. Po pěti a půl minutách se voda začne vařit, ale kousek alkoholu téměř vyhořel a já jsem musel přidat trochu tohoto nástroje.

Jakmile byl zaveden nový kousek alkoholu, voda se začala vařit.

Chcete-li zmizet vroucí vodu, musíte si připravit čaj.


Ne, stále musíte tuto věc odstranit z ohně, jinak se ukáže, že to není čaj, ale čajová polévka.


No, možná to skončilo. Děkuji za pozornost. Uvidíme se brzy!

Video autora:
9.4
9.2
9.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
7 komentáře
Host Serg
Kyselina octová se prodává v obchodech, ve stejné Pyaterochka - jak 9%, tak 70%. Koncentrovanější („ledový“) není na prodej, protože se používá k výrobě drog.
Host Valery
Nic se neděje, kyselina octová se již nevyrábí pro maloobchod. A za cenu, že je snazší koupit nebo vyjednat se praporcem z nejbližší vojenské jednotky, přinese z polních sad za lahev kilogramu.
Ten pocit, když sledujete ohnivou televizi, a tady to šířili odpadky článek.
černý kouř se sazemi a hroznou plísní - stále je to potěšení ...
No, alespoň ne ve stanu! xaxa
Autor nepíše nic o spalinách a jejich vůni! Praktická aplikace není vidět! škrábnutí

Vzpomněl jsem si ... My, jak jsem již několikrát zmínil, někdy se stany jdeme ven do lesa. Ale stává se, že v noci prší !!! Ráno jsi vylezla - a pak si udělala oheň, abys rozbila ... A tak jsem si s sebou nějak vzal láhev domácího napalmu (tehdy jsem měl dokonce i domácího plamene. Spálil jsem je odpadky))))))))))
Po ranním dešti jsem se všemi potěšil sám sebou, nashromáždil mokré palivové dříví, postříkal napalm a zapálil ho !!! Z toho pak, i když předtím se do dřeva nalije kbelík vody, stále se rozsvítí ...
... zkrátka ... je lepší nosit s sebou film a zakrýt palivové dříví.)))) ... Protože to prasklo v plamenech ... Ale tady černý kouř s sazemi a hroznou vůní je stále potěšením ... Obzvláště v mokrém ránu ... Když toto saze vypadne ze vzduchu.))))))
Host Nikolay
je to jako v přísloví Udege: polyethylen je dobrý a polymethylmethakrylát je lepší.
a to hoří jako obyčejný alkohol.
Nemyslím si, že náklady na řemeslnou výrobu tohoto produktu jsou nižší než náklady na suché palivo.
Od té doby, co rozhovor prošel stanem
Autor nepíše nic o spalinách a jejich vůni! Praktická aplikace není vidět! škrábnutí

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...