» Hospodářská zvířata »Jednoduchý inkubátor s automatickou rotací vajíček

Jednoduchý inkubátor s automatickou rotací vajíčekJaro se blíží, což znamená, že je čas položit vejce! Tento článek se zaměří na domácí inkubátor, což není obtížné. udělej to sám. Všechno funguje automaticky, vejce samotná rotují několikrát denně. Vše, co je potřeba, je zajistit, aby z času na čas byla voda, dobře, po 10 dnech je třeba vajíčka osvítit a zlikvidovat ty, u kterých embryo nebude vidět.Nezbytné elektronika není drahé udržovat teplotu a měnit vejce, lze ji objednat z Číny. Tělo inkubátoru je sestaveno z tvarovaných trubek a stěny mohou být vyrobeny z plastu nebo dokonce z pěny. Jako zdroj tepla fungují 4 žárovky po 40 wattech. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- 4 žárovky o výkonu 40 W a kazety pro ně;
- dva výkonné ventilátory z počítače nebo jiného zařízení;
- dráty;
- ;
- motor s malým převodem;
- ;
- profilové trubky;
- plastové fólie nebo jiný podobný materiál;
- lepicí tmel;
- dveřní závěsy;
- napájení 12 V pro motor a elektroniku;
- podnosy na vejce;
- ocelové tyče, desky atd.

Seznam nástrojů:
- svařovací stroj;
- bruska;
- vrták;
- svěrák;
- nýtovací pistole;
- páječka;
- měřítko pásky, značka atd.

Výrobní proces inkubátoru:

První krok. Rám
Nejprve musíte svařit inkubační rám, určený velikostí a tvarem. Jako materiál používá autor tvarované trubky. Svařujeme rám pomocí magnetických čtverců nebo speciálních svorek.


Krok dva Rámy zásobníku
Uvnitř inkubátoru jsou rámy pro instalaci misek na vejce, které se otáčí v určitém úhlu. Vzhledem k tomu, že se úhel vajec mění, bude v nich lepší dozrát ovoce, jinak se mohou mláďata narodit vadná. Rámy svařujeme z ocelových tyčí, jejich osy vkládáme do otvorů vyvrtaných do profilových trubek rámu.


Nyní nejdůležitější věcí je pohon rámců. Kombinujeme dva snímky tak, aby se pohybovaly synchronně. Budou otáčeny motorem s malým převodem, jako takový motor můžete použít motor ze stíračů aut. Vyrobíme páku (kliku) a namontujeme ji na hřídel motoru a poté připojíme spojovací tyč k této páce pro přenos pohybu na rámy.Motor je pevně připevněn k rámu ocelovou deskou. Navzdory tak malým rozměrům, autorem vybraný autor snadno zvládne úkoly.

Krok tři Ohřívač
Instalujeme ohřívače do inkubátoru, protože se jedná o 4 žárovky po 40 wattech. Samozřejmě, 160 wattů, to je celkem hodně, ale nezapomeňte, že se zapnou pouze příležitostně a udržují teplotu v požadovaném rozsahu. Pokud je inkubátor dobře izolován, mohou být samozřejmě náklady na energii desetkrát sníženy.


Nasadíme kazety na rám a zabalíme lampy. Vezměte prosím na vědomí, že v důsledku častého zapínání žárovek obvykle selhávají rychle, takže je lepší koupit žárovky s marží. Naproti lampám, které instalujeme, budou efektivně distribuovat teplý vzduch inkubátorem. Je vhodné opravit celou věc nýtovací pistolí nebo samořeznými šrouby.

Krok čtyři Dveře a obložení
Instalujeme dveře na rám inkubátoru a zavěsíme je na spolehlivé dveřní závěsy. Poté lze inkubátor opláštit, budete potřebovat fólii z plastu, dřevovláknitou desku nebo jiný podobný materiál. Pro uložení inkubátoru je vhodné přilepit pěnou nebo jiným izolátorem.
Pokud jde o dveře, pak nezapomeňte nainstalovat okno. Nezapomeňte, že pro efektivní provoz zařízení musí být všechny spoje těsné, aby teplý vzduch neunikl.

Krok pět Elektronika
Je čas nainstalovat elektroniku, pro její umístění můžete pouzdro použít z napájecího zdroje počítače. K dispozici je časovač, je třeba, aby vejce automaticky rotovala několikrát denně. Můžete jej kdykoli naprogramovat.
Potřebujeme také elektronický teploměr-termostat. Toto zařízení udržuje teplotu v inkubátoru v daném rozmezí, v našem případě je to 37-37,5 stupňů. Když teplota klesne pod 37 stupňů, lampy v inkubátoru se rozsvítí a ventilátory se zapnou. Když teplota stoupne nad 37,5 °, elektronika vypne ohřívače.

Krok šestý Testovací inkubátor
Domácí připraven, můžete položit vejce, nezapomeňte vložit podnos s vodou, protože vzduch uvnitř inkubátoru by měl být vlhký. Nastartujeme auto, nastavíme teplotu a počkáme 10 dní. Během této doby má život uvnitř vajíček čas, a ve kterém nemá čas, musíme tato vejce zlikvidovat. Svítíme skrz vejce, ta, která budou tmavá, v nich bude zárodek, musí být ponechány a zbytek vyhozen.

Když se kuřata líhnou, vejce se sbírají do nádob a ponechají se v inkubátoru. Během této doby je obzvláště důležité, aby byl vzduch vlhký, abyste mohli vejce postříkat vodou. Díky vodě se skořápka stane měkčí a pro kuřata bude snazší se vylíhnout.
Takže všechno funguje, naše železná slepice snadno vylíhne kuřata. Doufám, že se vám projekt líbil, hodně štěstí a tvůrčí inspirace, pokud se rozhodnete toto opakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Bylo to inspirováno, když jsem šel pod stolem, rád jsem škádlil slepici, bylo to děsivé a zábavné! úsměv

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...