» Konstrukce » Kamna, krby, topení »„ Věčná “trouba pro garáž nebo dílnu

"Věčná" pec pro garáž nebo dílnu

Zdravím obyvatelům našich stránek!
Autor kanálu TeraFox na YouTube si stanovil obtížný úkol, udělat z pece nejen pec, ale aby neměl demolici a efektivitu.

Hmotnost této trubky je 65 kg, tloušťka stěny je 8 mm.

Byl zakoupen na základě použitého kovu. Pro hladké značení konců používáme papír z role.

Dále nakreslete značku s čarou, po které ji můžete bezpečně řezat bruskou.

Označení druhé řady je mnohem snazší, protože je zde co tlačit.

Nyní můžete začít řezat. Taková tloušťka stěny by mohla být problémem pro 125. brusku, ale pro 180. to není problém, je problém rychle vyřešen. Ale kartáč na kov na malé brusce je to.


Během všech těchto prací stál červený opar několik metrů, bez brýlí a respirátoru rozhodně nebylo co dělat. Nezapomeňte také na vnitřní stranu potrubí.

Je vždy těžké začít něco nového. Hlavní věcí je porozumět posloupnosti, i když máte kresby. Po určení všech fází přistoupíme k řezání profilové trubky. Jedná se o 12 identických dlouhých segmentů a spoustu krátkých segmentů, které budou tvořit základ přední a zadní stěny pece.

Sváříme mezi sebou krátké segmenty. Tento bod by se mohl obejít, kdyby existoval širší profil.

Hlavní trubky jsou řezány pod úhlem.

Kromě technologie jsme také svařili pár šestiúhelníků. Stejné polotovary uvedené výše se umístí do středu každé roviny šestiúhelníku a přivaří se. Pár prvků je připraveno.

To byl jeden z lehkých úkolů v doslovném smyslu slova. Nyní musíte materiál zatáhnout těžší. Tento kus listu váží více než 35 kg.

Autor dělá sporák z toho, co je k dispozici, takže pokud se neshoduje ve velikosti, je to v pořádku, můžete překreslit a svařovat podle potřeby. Šestiúhelník z „osmičky“ je připraven.

Dále označte dvojici otvorů různých průměrů. Autor je řeže plazmovou řezačkou.

Potom připevníme šestiúhelník z trubky na místo, poté jej svařujeme zevnitř. Zadní stěna trouby je připravena. Připravuje se na další a přední, ale o něco později.

Na stejné kovové desce byly zakoupeny desky 8 mm. Svařujeme je dohromady, vytváříme rozdělení pece samotné.

Oddíl vystavíme, je svařen a poté důkladně svařen.

Poté už můžete v kruhu svařovat trubku se zadní stěnou pece.Šev by měl být bez úniku a bez nadsázky.

Další je obličej kamen. Označíme a začneme řezat a pak k sobě svařujeme prvky.

Ale to není zdaleka vše. Na přední stěně by měly být také dveře, klika, dmychadlo atd. Jednoduché označení pod dveřmi, těsně nad otvorem pro vstřikovač.

Mám obrovský obdélník. A to je vlastně samotný vstřikovač:

Je vyrobena z půlpalcové trubky s několika otvory, bude umístěna na úrovni přepážky pro spalování pyrolytických plynů v peci. To je teoreticky, v praxi to uvidíme.
Vyřízli jsme otvory pro dmychadlo ve spodní části dveří a svařili pravidelnou smyčku, spojující dveře s předním koncem pece.

Udělejme klasickou verzi mrtvého kolečka.

Dále potřebujete 5 segmentů kulaté trubky, z nichž 2 mají menší průměr. 4 z nich budou sloužit jako nastavitelné tlumiče a jeden jako přívod vzduchu.

Přední konec je připraven, foukaný tlumičem svařeným, injektor je také na svém místě. Pažba je přivařena k trubce dobrým pevným švem.Zadní konec také není zbaven dmychadla, nestandardního řešení a existují důvody, pro které budou stále existovat reference.

Potom jsme rozřezali plech o tloušťce 2 mm na segmenty. Podle plánu bylo původně zamýšleno použití 1 mm plechu, ale vzhledem k tloušťce kovu v samotné peci to autor považoval za absurdní.

Uprostřed každého z 5 listů svařujeme doraz.

U některých jsme vyřízli díry a v 6. listu se důraz skládá ze 2 částí. Obecně platí, že vše je připraveno, můžete strukturu zasunout.Vyrobíme nohy ze zbytků profilové trubky, libovolnou výšku lze upravit podle potřeby. Proud vzduchu je plánován na levé straně a 2 východy s oddíly na pravé straně. Koleno pod komínem je také na svém místě. Svařování je obecně téměř kompletní.

Stará žena, která pracovala 4 roky, musí být nyní demontována.

Na pracovišti instalujeme novou pec. A přivařte komín s vyčnívajícím koncem potrubí do ulice.

Zbývá malovat a spojovat potrubí. Lakujeme tepelně odolným nátěrem s pracovní teplotou až 400 stupňů ve 2 vrstvách. Uvidíme, jak se v průběhu času ukazuje.

Jako ventilátor používáme naftovou pistoli, má 2 rychlostní režimy, to bude stačit. Jeden výstup vzduchu přímo do dílny a druhý do v garáži za zdí.

Autor nepoužívá dieselovou pistoli po dlouhou dobu, protože není příliš rentabilní zahřívat dieselový motor, ale ventilátor používal neustále.
A posledním dodatkem je dřevěná klika na mrtvém kolu.

První záložka palivového dříví a pohled na to, co dnešní domácí dokáže.


Pohled zvenku:

V dílně -6 na ulici -12. Poté, co dřevo trochu vyhořelo, master zapnul ventilátor, aby sfoukl místnost, okamžitě foukal dobře zahřátý vzduch, bylo by dokonce správnější foukat velmi horký vzduch. Pro přesnější stanovení výstupní teploty bereme starý kouř z udírny a připevníme jej na zvlnění.


Teplota začala rychle stoupat, ale bylo jasné, že to není limit. Proč tedy na zadní stěně foukal? Když palivové dřevo vyhoří v přední části pece, blíže k zadní stěně mohou stále zůstat nespálené, protože prostě není přístup k kyslíku. Uzavřením předního tlumiče a otevřením zadní strany bude kyslík protékat skrz celý topeniště, čímž se eliminuje spálení palivového dřeva v zadní části topeniště.

Teploměr již mezitím ukazoval více než 85 stupňů a teplota v místnosti dosáhla 21 stupňů.

Neubližovalo by tomu, jak rychle se garáž zahřeje. Teplota v té době je 3 stupně. Otevřete závěrku do garáže a zavřete dílnu. Můžete samozřejmě a současně vytápět 2 místnosti, ale bude to trvat déle. Zatímco se garáž zahřívá spolu se studeným strojem, teplota v dílně je stabilní.O hodinu později byla garáž již 15 stupňů, bez auta by to pravděpodobně bylo teplejší. Ale to už je docela pohodlná teplota na pobyt.

Dílna se ještě více zahřála, při přepnutí závěrky do dílny se na výstupu ukázal teploměr více než 95 stupňů. Stejné ukazatele byly přibližně vydávány v peci poháněné naftou.

A na teploměru to už bylo +29.

A po 2 hodinách teplota v místnosti dosáhla 35 stupňů. Teplota pracovního vzduchu na výstupu byla více než 90 stupňů.
Na tomto základě lze všechny testy považovat za úspěšné. Děkuji za pozornost. Uvidíme se brzy!

Video:
9
8.8
9.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
Pokud to autor nevadí, přidám svých pět centů. Není to špatný design, ale! logičtější bylo, aby proud vzduchu z ventilátoru zespodu a výstup přirozeně zespodu, pak i při nízkém tahu, bez ventilátoru, tato konstrukce fungovala efektivněji. Také přidali +++ k přenosu tepla, další žebra kolem trubky pece, tam je určitě větší rozruch se svařováním, ale protože se jedná o „vysoušeč vlasů“, je nutné stlačit přenos tepla na maximum.
Hodně štěstí.
autor - jsi maniak. ale nelichotte se nad věčností, dokonce i taková ocel shoří, protože není odolný vůči teplu, ale protože se jedná v podstatě o sušič vlasů, musíte jej pravidelně kontrolovat. jak se říká - kromě toho, jinak to bude výběr pyrolýzního plynu do dílny. záměrně - záda vyfukovala příliš, vařila a zapomněla. a tak se mi opravdu líbila myšlenka a konečný výsledek. Spolehlivost mánie není špatná nemoc.
hodně štěstí!
„uprostřed každé roviny šestiúhelníku“ - ale není celý šestiúhelník ve stejné rovině? Je ohnutý?

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...