» Nábytek » Stoly a židle »Silný skládací stůl z dřevěných panelů

Silný skládací stůl z dřevěných panelů
Zdravím všechny, kteří rádi řemeslují. Navrhuji zvážit pokyny pro výrobu krásného stylového stolu, který můžete vytvořit udělej to sám. Prvkem této tabulky je, že deska je vyrobena z dřevěných desek. Zde můžete ukázat fantazii, najít zajímavé kusy stromů. Dub, jasan, javor a další druhy podle vašeho výběru jsou velmi vhodné.

Co se týče nohou, autor je vyřízl na CNC a pak je ručně dal do perfektního stavu a sestavil je. Stůl vypadá docela zajímavě, navíc je pevný, odolný a vyroben z ekologických materiálů. Podívejme se podrobněji na to, jak vyrobit takový stůl!

Seznam materiálů a nástrojů, které autor použil:

Seznam materiálů:
- dvě dřevěné desky (na pracovní desky);
- epoxidová pryskyřice (pro "zpracování" trhlin);
- tyče nebo podobný materiál pro výrobu nohou;
- tesařské lepidlo;
- dřevěné špendlíky;
- maskovací páska nebo jiná páska pro nalévání pryskyřice;
- tmel na dřevo;
- skvrny, laky, oleje (atd., pokud je to žádoucí).

Seznam nástrojů:
- CNC stroj (na něm jsou odříznuty nohy);
- bruska (pásková nebo orbitální);
- ruční fréza;
- kotoučová pila nebo jiný nástroj na dřevo;
- plynový hořák;
- brusný papír;
- hoblík.

Proces vytváření tabulky:

První krok. Vystřihněte části nohou
Autor se rozhodl začít s nohama, podrobnosti o nich jsou řezány na CNC, ale s tímto úkolem se můžete vypořádat pomocí ručního nářadí. Jako materiál se autor rozhodl použít ořech. Bude to deska nebo dřevo, materiál musí být nejprve vyrovnán, přebytečný odříznut a musí být suchý.


Krok dva Příprava dřevěných desek
Pro výrobu desek se autor rozhodl použít dvě dřevěné desky. Nejdůležitějším úkolem je je spojit dohromady. Pro tyto účely potřebujeme kotoučovou pilu, aby bylo možné desky dokonale řezat. Dále s těmito sudými místy zakotvíme desky. Rovněž je třeba vyrovnat rovinu desky, konečné broušení lze provést po jejich spojení.

Když jsou desky hotové, mohou být spojeny, zde potřebujeme tesařské lepidlo a dřevěné špendlíky. Co se týče kolíků, mohou být obyčejné kulaté, pak pod nimi bude možné vrtat díry konvenčními vrtáky. A pokud jsou kolíky pravoúhlé, pak je možné takové otvory vyrobit pomocí ruční frézy.Dosedací plochy a čepy namazáme lepidlem a desky spojíme. Celá věc musí být stažena společně se svorkami a počkat, až bude lepidlo úplně suché.Krok tři Opravy trhlin
Na dřevěných deskách budou určitě praskliny a další vady. Tyto oblasti musí být vyplněny epoxidovým lepidlem. I když existuje mnoho trhlin, epoxidová pryskyřice je vyplní a posílí celou strukturu. Pokud je to žádoucí, mohou být do epoxidu přidána barviva. Chcete-li zabránit úniku pryskyřice, přilepte konce maskovací páskou atd. Je možné zvýšit tekutost pryskyřice zahříváním. Bereme plynový hořák a zahřejeme potřebné prostory, pro tyto účely je vhodný i vysoušeč vlasů. Hlavní věc zde není přehánět to a nezapálit strom.Poté počkejte, až lepidlo zcela zaschne, a pokračujte v mletí. Pro tyto účely je bruska nebo orbitální pás perfektní. Pokud zbývá hodně lepidla, můžete to zkusit seškrábnout nebo něčím odříznout.

Pokud na pracovní desce zůstanou náhle malé praskliny, mohou být pokryty tmelem v barvě dřeva. A pokud bude pracovní deska lakovaná nebo epoxidová, mohou být ponechány.
Krok čtyři Sbírejte nohy
Nyní pojďme dolů na nohy, práce s CNC byla docela drsná, a tak jsme museli trávit čas dalším zpracováním. Musíme řádně vyleštit všechny součásti a spojit je dohromady. Zde nám pomůže bruska a fréza.
To je vše, nyní lze nohy sbírat. Pro tyto účely používáme tesařské lepidlo. Vše utahujeme svorkami, zatlačíme na něj a necháme uschnout. Dále potřebujeme tmel v barvě stromu, zakrýváme spáry. Nakonec vyrovnejte rovinu s hoblíkem a opatrně brouste nohy. Můžete se procházet po obrysu pomocí frézy.


Výsledkem je, že zbývá spojit obě nohy dohromady, proto budete potřebovat desku nebo dřevěný trám. V této části můžete pomocí nožové frézy vyříznout drážky v nohou nebo je upevnit lepidlem a hroty.

Krok pět Povrchová úprava dřeva
Strom musí být potažen olejem nebo lakem, aby byl chráněn před vnějšími faktory, a povlak zdůrazní jeho vzhled. Aby strom vypadal co nejpřirozenější, je obvyklé ho napustit olejem. Nalijeme olej na dřevo a počkáme, až se absorbuje. Potom setřeme zbytky nahoře ručníky a necháme povlak zcela vyschnout.


Krok šestý Sestava stolu
To je vše, všechny části jsou připraveny postavit stůl. Chcete-li to provést, v desce musíte udělat obdélníkové otvory pro nohy. Pro tyto účely budete potřebovat ruční router. Pak stačí položit pracovní desku na nohy, stůl bude stát docela bezpečně, nebudete potřebovat ani lepidlo ani šrouby. Díky tomuto designu je stůl rozebrán.

To je vše, projekt je u konce, doufám, že se vám to líbilo. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to opakovat. Nezapomeňte se podělit o své domácí s námi!
10
9.7
9.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...