» Příslušenství »Nestandardní zavěšení vibračního čerpadla, zvýšená spolehlivost

Nestandardní zavěšení vibračního čerpadla, zvýšená spolehlivost

Nestandardní zavěšení vibračního čerpadla, zvýšená spolehlivost


Když jsem vybavil zimní verzi vodovodního systému z našeho vlastního pramene, musel jsem dávat pozor na čerpadlo s nejbližší komunikací. Čerpadlo vibruje z výroby. Nějaké zlepšení, nebo spíše přizpůsobení jejich vlastním potřebám, jeho instalace ve stávající malé kapacitě a standardní zastavení, a rád bych upozornil ctihodnou veřejnost.

Předehra

Vibrační čerpadlo je úžasné gizmo - nejjednodušší bezúdržbový, vysoce spolehlivý design s minimem pohyblivých částí, zcela podvodní pracovní poloha (dobré chlazení, v zimě nezamrzne). Nízká pravděpodobnost elektrického selhání (na bydlení). Jednoduchý design poskytuje mírné náklady. Vlastnosti čerpadla nejsou vynikající, ale pokrývají většinu potřeb v dceřiné farmě.

Čerpadlo je cívka s otevřeným jádrem připojená k síti. Střídavé magnetické pole deformuje síťovou frekvencí kotvu mechanicky spojenou s elastickou membránou. Voda přes dva ventily je nasávána a dodávána do výstupní trubky.

Cívka čerpadla je zaplavena směsí na širokém spodku krytu čerpadla. Pro normální provoz musí být čerpadlo ponořeno do vody pro chlazení. Zde stojí za to říci, že existují čerpadla s horním přívodem vody a dolním - tato čerpadla jsou vhodná pouze pro práci zahrnující čerpání vody. V jiných případech jsou výhodnější čerpadla s horním přívodem vody - mohou být zavěšena v méně hlubokých nádobách, studnách - méně odpadků je nasáváno ze dna, navíc je vhodnější provozovat takové čerpadlo - nebude schopno čerpat vodu ze sebe a spálit.Prohlášení o problému

Náš zdroj je pramen s nádobou na příjem vody. Kapacita představuje vykopaný kus keramické rekultivační trubky s betonovaným dnem. Hloubka a obecně velikost nádrže je malá, je umístěna, i když na našem webu, ale v nížině, v zimě je pokryta sněhem, je obtížné jít v této roční době na prohlídky, preventivní opravy a opravy.

Malý objem vodní nádrže a práce za každého počasí vyžadují známá opatření, aby se zabránilo zamrznutí přívodu vody. Udělali jsme náš dávkový systém dodávky vody, zcela vyprázdněný mezi prací.K tomu také přispívá terén - jaro je mnohem nižší než všechno ostatní.

Naše hlavní tlaková trubka je izolovaná a zakopaná v zemi, ale co takhle. Nad keramickou nádobou zůstala jen malá plocha s vodou. Potrubí by mělo být tvarováno tak, aby jakákoli jeho délka byla směřována dolů, směrem k odtoku vody. Při malé hloubce „studny“, srovnatelné s velkou pánví, standardní instalace čerpadla - vertikální zavěšení, i když je to možné, zanechává nepříjemný „nevyčištěný“ hadicový kroužek nad hladinou vody (zamrzne).

Pro pohodlnou „sloučenou“ instalaci čerpadla jsme použili jeho nestandardní zavěšení - horizontálně. Současně plastová trubka a segment přechodné silikonové hadice jsou tvořeny jakýmsi sestupným půlkruhem, který se perfektně hodí do našeho kontejneru. Tvaroval plastovou trubku a ohříval její jednotlivé sekce fénem na budovy. Není nutné ohýbat jedno místo ve velkém úhlu - jsou vytvořeny záhyby, které zmenšují úsek trubky, je lepší udělat několik malých ohybů. Pro izolaci vibrací a snadnou údržbu je instalována silikonová hadice. Ve srovnání se zavlažováním zahrady neztuhne za studena (ve studené vodě) a umožňuje vám vytáhnout čerpadlo pro kontrolu bez kroutení tvrdou plastovou trubkou.Aby bylo možné využít „horního plotu“, je čerpadlo ve vodním sloupci umístěno jako plavec - s hlavou o něco vyšší.Pokud dojde k přerušení přívodu vody (například zablokování přívodního potrubí), cívka čerpadla zůstane ve vodě.

Odpružení čerpadla

Standardní zavěšení čerpadla je provedeno ve formě dvou přílivových uší na siluminovém těle a vyžaduje pouze vertikální instalaci. Kromě toho je vnitřní část uší poměrně drsná a během provozu čerpadla (vibrace) štípne krátká zavěšovací lana, i když jsou vyztužena termotrubicemi, jak je uvedeno v pokynech.Pravděpodobně, s dlouhým zavěšením lana (dobře, rybník), silné elastické lano tento efekt změkčí. Broušení vnitřního povrchu děr je možné trochu omezit broušení.

Při požadovaném horizontálním zavěšení čerpadla je na zadní straně (dole) vyžadován další bod zavěšení. Ve spodní části pouzdra si vybrala obdélníkový výstupek, který je sevřen speciální svorkou. Zpočátku to byl kus tenké ocelové pásky přitahované k sobě šroubem M5. U šroubu je zachycen drátěný kroužek o 5 až 6 otáčkách (rozložení zátěže). Jeden ze standardních držáků byl dodán se stejným kroužkem. Lano nebylo roztřepené, ale kovové části se rychle zhoršily, museli provést opravy, včetně zimy, vykopávání sněhu, práce v chladu.

Jednou pumpa vystoupila zrezivělým úchytům a chvilku pracovala na dně. S jeho vibrujícím tělem téměř "snědl" cestu ven, hrabě Montecristo tak trochu.Tento problém vyřešily speciální držáky z nerezové oceli.

Co bylo použito pro práci

Nástroje
Obvyklá sada stolních nástrojů. Pro řezání ocelového plechu jsem použil malou úhlovou brusku s brusným kotoučem o průměru 125 mm. Důrazně doporučujeme používat ochranná sluchátka a brýle. Nástroj pro značení - pero s plstěnou špičkou nebo kovová „tužka“ - škrabadlo s ostrým tvrzeným nosem, velký truhlářský čtverec, dlouhé pravítko. K upevnění dílů během řezání-svařování bylo užitečné několik truhlářských svorek. Ke svařování byl použit malý střídač s příslušenstvím - kabely, ochranná maska, kožené kamaše, domácí šlehání sklovité strusky z malého sekáče s rukojetí. Měl by také zahrnovat pevné nesyntetické oblečení a boty. Práce byly prováděny na ulici - hodil se dobrý prodlužovací kabel s párem (úhlová bruska, střídač) zásuvek. Jako vždy - naprosto nezbytné, trochu trpělivosti a přesnosti.

Materiály
Kromě samotného ocelového plechu byly zapotřebí svařovací elektrody - použil jsem TsL-11, Ø2mm a brusná kola o průměru 125 mm, tloušťka 1 mm.

Držáky

Cenově dostupný byl plech z nerezové oceli o tloušťce 1,5 mm. Vyřízl jsem z ní několik proužků vhodné tloušťky, narovnal ji a vyčistil otřepy.

Pro zadní zavěšení jsem z proužku vhodné šířky zakřivil obrys obdélníku, připevnil ho krátkým šroubem M6 se vším, co se děje - mříž, podložky, všechno. Ten aplikoval - posílil, nebo “tělo”. Vyčnívající pásek, místo budoucího očka, byl pečlivě vyleštěn několika čísly kůže do zcela hladkého stavu a ohýbal oční oko, jehož konec byl svařen na několika místech. Vzal elektrodu z nerezové oceli ø2mm, stupeň TsL-11, obrácenou polaritu, proud - 40 ... 50A

To samé udělal s předním zavěšením - zúžil pruh pravidelnými ušima a upevnil okraj svařením, vyleštil zbývající ocas, vytvaroval ho, svařil.
Pro poslední fotografii jsem musel vylézt na jaro, zároveň jsem provedl podzimní revizi. A ukázalo se to v zajetí, princezna žije se mnou, nyní obdivujte, jaká je krása!

Závěry při pronásledování

Upevňovací prvky se ukázaly jako velmi úspěšné - lana se nedrhnou, žlázy nehrdzaví. Provoz čerpadla po dobu delší než dva roky, a to i v zahradní sezóně (zavlažování), bez jakékoli údržby, potvrzuje spolehlivost návrhu.

Pro spojovací prvky můžete zkusit použít nerezový drát, získat malý kus, můžete odizolováním svařovací elektrody z nerezové oceli - jsou relativně drahé a ve specializovaných obchodech, často prodávaných podle hmotnosti - jednotlivě. Několik kusů, dokonce i s významným průměrem, je celkem mírných.

Praxe ukazuje, že vibrační čerpadlo, které neustále pracuje v systému s tlakem (hydraulický akumulátor, který se vypíná tlakovým spínačem), netrvá dlouho. Obvykle až rok - víme.

Známá maxima říká - správně formulovaná otázka, obsahuje polovinu odpovědi - při psaní článku přišel s dobrým způsobem, jak chránit lana před třením standardní zavěšením - použijte vulgární náprstky.

Takové žlázy se prodávají v železářstvích spolu se všemi možnými druhy, obočími - šňůry.
6.2
7.3
6.2

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
19 komentáře
Autor
No, samozřejmě, poslat, každý bude velmi zajímat!
VYTAS, PO RUSKI VITIOK
PRIVET OT SAMADELKINA IZ LITVI, PRIKOLNIJ SAITIK, MOZET MOGU SKINUT NESKOLKO SVOIH SAMODELOK
Autor
Děkuji Ne, v horizontální poloze čerpadlo pracuje spolehlivě. Pracovní zkušenost uvedená na fotografii je více než 4 roky. Takže topný kabel do potrubí ... Mmm, nějak to není elegantní, na čele. Chtěl bych, jak to bylo, elegantnější - aby se všechno dělo samo, s minimálním úsilím a bez vynaložení energie.
Ne, syntetická šňůra ve vodě, ne náhrada pružiny. Spusťte čerpadlo podle očekávání (nebude to fungovat dlouho ve vodorovné poloze), a proto potrubí nezmrzne, topný kabel se samoreguluje. Lepší v potrubí, ale je to možné i venku. Průměr potrubí je malý. Cena emise je 150 - 200 rublů za metr. Dejte na segment, který není pohřben. A žijte v klidu, nezmrzne a nebude roztřepený. Zde je odkaz https://youtu.be/npW-RYXRBoU. Velmi dobrý kanál, radím.
Zavěsil jsem na provaz a nakonec gumové styptické škrtidlo ze staré lékárničky. Silný jako pás s otvory.
Autor
Ano, možná by takový návrh byl nejschopnější, jde o materiály. Nejjednodušší způsob je pravděpodobně pověsit na silnou, ale dlouhou syntetickou šňůru s náprstky. Je docela elastický, se značnou délkou bude hrát roli pružiny. Kus železa se otře o kus železa, ale tento proces není rychlý.
Autor
Dmitry, díky! Zdá se, že tomu tak bylo.
Čerpadlo je VIBRACE, což znamená, že čerpadlo nesmí být tuhé. Je nutné upevnit kabel, poté pružinu a čerpadlo samotné. A pak se nic neotře a čerpadlo bude fungovat navždy. Pouze zde, z tvrdé vody, „náhorní plošina“, která je uvnitř, nemůže trvat dlouho. „Kid“ používám 25 let, dvakrát se změnil pouze „talíř“.
Pět let používal taková čerpadla - pro zásobování vodou doma a zalévání zahrady. Rodina není malá, plus na léto jsem dal bazén pro děti 5 metrů krychlových, také jsem zalévat zahradu z ní, obecně, 20-30 kostek za měsíc vyjde. Čerpadlo je ve studně, sud s jednoduchým systémem automatického plnění je doma - plovák, magnet, 2 jazýčkové spínače a spouštěč pro zapnutí čerpadla, voda vstupuje do sudu hrubými filtry. Po dobu 5 let jsem si koupil asi 4 z těchto čerpadel a navíc jsem je opravil pětkrát, obecně jednou za šest měsíců, najednou bez vody, někdy v zimě za 20 stupňů mrazu. Konstrukce čerpadla není určena pro dlouhodobé čerpání velkých objemů vody - buď se šrouby uvolní z vibrací, gumové pásy se stanou nepoužitelné, v důsledku toho se voda dostane do komory s cívkami, pak přes mikrotrhliny sloučeniny do cívek, meziobratový okruh a čerpadlo shoří. Letos jsem nainstaloval odstředivé - doufám, že to vydrží déle, i když to stojí 5krát více.
Pravděpodobně je to stejné jako naložení ocelové tyče do dvojitého válce))
Autor
Nemělo by se to zdát jako - tlak je tu hlavní věc, a to je rozdíl ve výškách, tam to nebyl nijak zvlášť velký. Hmm, možná opravdu velká mše? Posuňte ji nahoru.
Dal jsem automatizační jednotku, bez GA, všechno fungovalo. Skutečné dálniční metry 5. Můžete vyzkoušet ne blok, ale stačí dát tlakový spínač. Je pravda, že bez hydraulického akumulátoru bude fungovat při každém otevření jeřábu.
možná příliš mnoho vody? Zemře čerpadlo, když je zapnuté? Zajímám se také o otázku, jak bude vibrační čerpadlo fungovat ve spojení s hydraulickým akumulátorem.
Autor
Kolega, máte pravděpodobně pravdu a nestálo se to tak kategoricky, dobře, řekněme to - práce v systému pod tlakem pro takové čerpadlo je méně žádoucí. Nějakou dobu jsme žili v altajské tajze s poustevníky, a tak měli systém o délce 150 metrů, potrubí a hydraulický akumulátor. Čerpadlo trvalo méně než rok - celá skříň v podkroví byla posetá mrtvými těly. A akumulátor se zdá být nejmenší a tlak je nastaven na nízkou, a značky čerpadel - které prostě nebyly vyzkoušeny, ale tady to máte. Zjevně existoval nějaký nešťastný faktor, který výrazně ovlivnil motorické zdroje.

A samotné zavěšení - zde je spíše popis, jako celek, bylo možné vyřešit individuální problém - zajistit dlouhodobý bezobslužný provoz čerpadla v malé nádrži.
Autor
To je ano, je to další záležitost, kterou voda mění svou strukturu a vlastnosti, doslova z myšlenek druhých - takže, ať už to je cokoli, je to jen tehdy, když lidé věří, že je to dobré. Abychom tomu rozuměli sami - jakýkoli nápoj, živě přítomný jako balzám na uzdravení, neméně!
Myšlenka na zavěšení je dobrá, ale v mé klasické verzi zavěšení, čerpadlo v studni, pod tlakem, s relé a hydraulickým akumulátorem, žije bezpečně déle než 7 let. Hlavní věcí je nezapomenout odtok vody z potrubí na zimu.
Ano, vždy je to chutné, už sladké, ale ledviny z něj mohou odpadnout)) Proto se snažím pít pouze převařenou vodu.

Máme zde prameny, přišli kněží z Kyjeva, postavili kříže, posvětili ten typ. Všichni se nestarají o složení, budou získávat, chutní a svatí, to je hlavní věc)))
Autor
Zdravím Dmitry! Ano, voda je tvrdá, je zde měřítko. Nevěděl jsem, že zesiluje korozi, ale ano, zrezivěl. Voda zřejmě je tak či onak obohacena rozpustnými solemi - kolik musí unikat. Nejedná se o horské toky - tání sněhu a ledu, ale nahoře. Nemáme ale žádné zvláštní problémy, neurčili jsme složení - je to bolestně drahé, ale voda je chutná, když přijedou hosté, berou s sebou plechovky a lilek. Pokud je však ohřev kotle oplocený, pak ano, musíte to nějak změkčit.

Zvýšená oxidace může být také způsobena proudy, dokonce i velmi nevýznamnými - úniky všeho druhu, galvanické páry kovů.
Voda je zjevně tvrdá. Whitens, když vaří? Z nějakého důvodu je od pramenů téměř vždy těžké.

Z takové vody se všechno okamžitě zreziví ...

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...