» Z řetězových pil »Řetězová pila a naviják převodovky

Řetězová pila a naviják převodovky


Ahoj všichni, v této instrukci se podíváme na to, jak udělej to sám sestavte na základě řetězové pily. Takové užitečné zařízení může být použito pro různé účely, protože je mobilní a běží na benzín. Autor ji používá k přenášení protokolů z rokliny. Je to velmi pohodlné a užitečné při těžbě palivového dříví, stavebních materiálů a dalších věcí. Také to lze snadno použít jako výtah, bude to výhodné během stavebních prací. Například musíte zvednout několik kbelíků z cementu, tento naviják si snadno poradí s úkolem.Jako motor použil autor motorovou pilu. Další naviják bude muset získat vysoký točivý moment. Pro tyto účely byla použita stará šneková redukční převodovka z nějaké techniky. Všechny ostatní materiály lze snadno najít nebo vyrobit. Takže se budeme podrobněji zabývat tím, jak to udělat.

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- motorová pila;
- redukční zařízení;
- náhradní díly z jízdního kola;
- ocelový plech;
- roh;
- ocelová trubka;
- šrouby, matice atd .;
- kabel pro ovládání;
- lanový naviják.

Seznam nástrojů:
- soustruh;
- vrták;
- bruska;
- svařování;
- šroubováky, klíče, kladivo atd.

Proces výroby domácího navijáku:

První krok. Rozebíráme řetězovou pilu
Začněme přípravou řetězové pily. Nejprve musíme odstranit spojku a řetězové kolo. Chcete-li jej odšroubovat, musí být motor upevněn, pro tyto účely musíme odstranit horní kryt a vypnout svíčku. Vložte do otvoru pro svíčku kabel, kus kůže nebo něco podobného. Nyní bude motor spočívat na kůži pomocí pístu a nebude již klikat. Pomocí speciálního klíče odšroubujte spojku a vyjměte řetězové kolo. Klíč k mlýnku je vhodný, pokud není spojka příliš utažená.
Krok dva Nastavení hnacího kola
Jako vedoucí hvězda se autor rozhodl použít hvězdu na kole. Za tímto účelem demontujte kazetu zadního kola jízdního kola a vyberte požadovanou hvězdičku. Je přivařen k vnějšku spojky. Autor musel upravit vnitřní otvor řetězového kola na soustruhu tak, aby byl přesně nastaven při odlivu. Dobře, potom pečlivě svařte řetězové kolo svařením. Nejprve je vhodné uchopit kruh a ujistit se, že nedochází k žádnému zkreslení.

Výsledkem je, že po instalaci konstrukce na pilu máme přední řetězové kolo vybavené spojkou, což je velmi výhodné.
Krok tři Instalace poháněného řetězového kola
Hnací řetězové kolo je také vyrobeno z kola, má větší průměr než přední, aby se zvýšil točivý moment. Pro jeho instalaci se autor rozhodl použít řemenici z vybrané převodovky. Vyvrtáme díry do ozubeného kola, upevníme je šrouby. Vyvrtáme také otvory v řemenici a vyřízneme závity pro šrouby.

Autor sám fixuje řemenici třemi šrouby, dva z nich fixují řemenici z otáčení v kruhu a další je zabalena tak, aby řemenice nevyšla z hřídele převodovky.

Krok čtyři Na převodovku instalujeme řetězovou pilu
Na převodovce autor založil základnu ze dvou ocelových rohů. Upevňuje se šrouby, protože skříň převodovky je s největší pravděpodobností litina. Řetězovou pilu připevníme na místo, kde je nainstalovaná ozubená podpěra. Musí být odšroubována, nebude potřeba. Místo toho upevníme ocelovou desku. Pak je tato deska přivařena k základům rohů. Před konečným svařováním nainstalujte řetěz a ujistěte se, že je vše nainstalováno rovnoměrně, aby řetěz nesetkal.


Krok pět Ochranné štíty
Řetězový převod musí být chráněn, protože zde spadnou větve, a pokud padne oblečení nebo ruka, všechno může tragicky skončit. Jsou zde dva kryty, jeden nativní pro motorovou pilou, je nainstalován naproti přednímu řetězovému kolu. Pokud ruční brzda zasahuje, lze ji vyjmout.

Co se týče štítu, který je nainstalován naproti poháněnému řetězovému kolečku, jeho autor jej vyrábí vlastními rukama. Pro tyto účely budete potřebovat ocelový plech. S pomocí domácího stroje z mlýnku vyřízl autor kruh z oceli a poté k němu přivařil ráfek, získal vynikající klapku. Zbývá pouze navařit několik desek, které zajistí štít k zařízení pomocí šroubů.

Krok šestý Výroba navijáku
Kladka navijáku je potřebná, aby se dala navinout na kabel a provést potřebné práce. Při jeho výrobě nejprve vezmeme kus ocelové trubky vhodného průměru, aby mohl být nasazen na hřídel převodovky. Dále vyvrtáme otvory a vyřízneme závity pro šrouby. Pomocí šroubů upevníme trubku na hřídel, je zde drážka. Konce šroubů se budou muset brousit podél průměru drážky.

Nyní musíte vyrobit dva „talíře“. Vystřihněte dva kruhy z ocelového plechu a pomocí brusky provedeme řezy. Díky tomu nyní můžete ohýbat hrany a získat dvě části kladky. Pily je třeba vařit a svary pečlivě očistit, jinak kabel roztrhnou. Desky jsou přivařeny k potrubí v požadované vzdálenosti. Autor navíc tuto část upevnil dalším šroubem, který je zašroubován uvnitř osy převodovky.

Sedmý krok. Základna
Vytvořte základnu zařízení tak, aby mohl být naviják položen na zem a aby nespadl. Pro tyto účely autor použil kousek čtvercové trubky. Přivaříme ji k základně nebo připevníme šrouby.

Připojte kabel k navijáku, kterým jej můžete připevnit ke stromu, autu atd. Na konec kabelu nainstalujte háček pro rychlé připevnění.Krok osm. Ovládací knoflík
Vše, co vám zbývá, je nainstalovat rukojeť pro ovládání rychlosti řetězové pily. Takové pero si můžete vyrobit sami, ale hotové pero můžete najít například na kole atd. Na rukojeti řetězové pily namontujeme ocelovou svorku a použijeme ji k připojení kabelu. Okolo „spouštěče“ vytvoříme smyčku, takže když stisknete úchytku, smyčka je zpožděna a stiskne plyn. Umístěte ovládací rukojeť na vhodné místo. Je žádoucí, aby rukojeť mohla být fixována v předem stanovené poloze, takže můžete jednou upravit požadovanou rychlost a tento režim neustále používat.
Nezapomeňte také provést nouzový spínač zapalování a umístit jej na přístupné místo, abyste mohli v případě potřeby rychle vypnout motor.

Nakonec natřete kovové části struktury. Při práci v lese vlhkost rychle způsobí kovovou rez.

Krok devět. Test
Můžete začít testovat naviják! Přivaž si to ke stromu auto nebo jinou spolehlivou podporu. Jeden konec kabelu připojujeme k protokolu, který je třeba vytáhnout z rokliny. Dobře, navíjíme druhý konec na naviják a zapneme stroj! Pomalu zvyšujeme rychlost a ujišťujeme se, že se protokol začne plazit směrem k vám z rokliny. Autor tímto způsobem proškolil mnoho sloupců. V každém případě to bude mnohem snazší, než je táhnout rukou, po kterém se velmi unavíte a vaše svaly ublíží.
A aby vás lesník v takovém povolání nezachytil, bylo by vhodné nainstalovat tlumič na řetězovou pilu.Jako kabel použil autor syntetické lano, které je poměrně silné a odolné. Ocelový kabel bude silnější, ale je nepohodlné s ním pracovat a schopnosti navijáku nejsou zdaleka neomezené.

To je vše, doufám, že se vám projekt líbil a že jste pro sebe našli něco zajímavého. Hodně štěstí a inspirace při vytváření vlastních domácí! Nezapomeňte se s námi podělit o své osvědčené postupy!
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Autor
vtipy jsou špatné s benzenem
Benzen
Trochu potíže s benzenem? )))

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...