» Z řetězových pil »Hoblovka na motorové pily (příslušenství)

Hoblovka na motorové pily (tryska)Rozšiřte možnosti vaší motorové pily a proměňte ji v hoblovací stroj! To bude velmi užitečné při stavebních pracích, například kvůli tomu přizpůsobení můžete snadno vyčistit kůru ze sloupců pro další použití. Kromě toho pomocí této instalace můžete ve stromu vytvořit různé drážky, zaostřit sloupce, očistit od různých kontaminujících látek atd.

Autor úspěšně používá zařízení k eliminaci konopí vyčnívajících ze země, které ruší chůzi. Nyní se nemusíte řídit pneumatikou motorové pily do země, abyste se zbavili zlého pařezu.Konstrukce stroje je velmi jednoduchá, ale musíte něco podplatit. Srdcem stroje je hřídel, ložiska a také silné, ostré nože vyrobené z vysoce uhlíkové oceli. Strukturálně se řetězová pila nijak nezmění, stará pneumatika se na ni jednoduše namontuje, na které je instalace namontována.

Materiály a nástroje, pro které autor použil domácí:

Seznam materiálů:
- stará pneumatika z motorové pily (bez hvězdičky);
- řetěz z motorové pily (můžete dokonce hloupé);
- Další hvězdička stejného kroku jako u motorové pily;
- osa a dvě ložiska s držáky;
- ocelové desky;
- nože;
- kus ocelové čtvercové trubky;
- hliníkový plech nebo tenká ocel;
- šrouby, šrouby, matice a další drobnosti.

Seznam nástrojů:
- vrtací stroj;
-
- klepnutím;
-
- značka, pravítko;
- svěrák;
- svorky;
- (nebo invertor);
- magnetický svařovací čtverec;
- nýtovací pistole;
- mazivo pro ložiska.

Domácí výrobní proces:

První krok. Připravujeme motorovou pilu
Nejprve musíte najít starou pneumatiku z motorové pily. Nezáleží na tom, pro jaký krok bude řetěz navržen a obecně, zda bude mít hvězdičku. Hlavní věc je, že tato pneumatika je krátká, to znamená, že při její instalaci by měla existovat velká zásoba řetězu.

Autor odstraní nativní dlouhou pneumatiku a na její místo umístí krátkou pneumatiku. Můžete také dát starý řetěz, nemáme vůbec zájem o jeho řezné vlastnosti. Rozteč řetězu se však musí shodovat s nainstalovaným řetězovým kolem.

Krok dva Připravujeme ložiska a nápravu
Pro domácí úkoly budete potřebovat dvě ložiska a odpovídající osu. K připevnění ložisek budete potřebovat dva kusy ocelové desky. Odřízněte požadovanou velikost a vyvrtejte otvory. Průměr otvorů se vrtá v závislosti na tloušťce použitých šroubů. Při vrtání nebo řezání závitů vždy používejte olej.


Krok třiSváříme rám zařízení
Samozřejmě, že rám je řečeno nahlas, stačí spojit obě ložiska. Odřízněte kus čtvercové ocelové trubky a vyčistěte kov od barvy a rzi. Svařované ložiskové desky přivařte k okrajům potrubí. Nejprve je uchopte přímo na ložiska a poté odšroubujte a dobře vařte ze všech stran.


Budete také muset vytvořit montážní desku, pomocí které je zařízení připevněno k řetězové pile. Odřízněte kus ocelové desky a přivařte ji v pravém úhlu k čtvercové trubce.

Krok čtyři Příprava pneumatik
Chcete-li připojit zařízení k pneumatice, vyvrtejte do něj dva otvory. To nemusí být tak snadné, protože kov je zde často docela odolný. S největší pravděpodobností budete potřebovat vrták s hrotem z tvrdokovu. To je vše, nyní můžete zařízení přišroubovat dvěma šrouby a maticemi.

Krok pět Konečné svařování
Posílte svary v celé struktuře. Pracovní zátěž zde bude značná, vše by mělo být spolehlivé.Krok šestý Umístěte osu na ložiska a na osu vložte hvězdičku
K bezpečnému připevnění řetězového kola a nápravy na místě je třeba odříznout závity uvnitř osy z jedné a druhé strany. Vezmeme vrt a vyvrtáme díry. Dále odřízněte otvory pro šrouby nebo vybrané šrouby.Nápravu lze namontovat, vložit do ložisek a na obou stranách nasadit podložky. Na jedné straně upevňujeme osu pomocí šroubu tak, aby během provozu nevyskočila z ložisek. Na druhou stranu jsme si nasadili podložky i poháněné řetězové kolo. Instalujeme objímku uvnitř ozubeného kola tak, aby byla vystředěna. Řetězové kolo se používá obyčejně, odnímatelné, bez spojkového bubnu, nyní jich je spousta a nejsou drahé. Za řetězové kolo vložíme další podložky a utáhněte šroub co možná nejtěsněji, aby řetězové kolo neklouzlo.

Sedmý krok. Instalace
Osa je smontována, nyní ji lze nainstalovat na sběrnici. Celou konstrukci jsme připevnili k pneumatice pomocí dvou šroubů s maticemi, jak jsme to již dříve dělali. Nyní můžete řetěz položit na zařízení a vytáhnout jej tak, aby neodletěl.

Krok osm. Montážní desky nože
Chcete-li nože opravit, musíte vytvořit montážní desky. Vezmeme tlustý plech a vyvrtáme do něj otvory o správném průměru pro šrouby. Vyřízněte závity do otvorů. Pokud instalujete dva nože, budete potřebovat dva talíře. Desky přivařte k hřídeli a pod stůl na ně položte těsnění, aby se získala malá vůle.Připevňujeme k hřídeli v pravém úhlu, to znamená tangenciálně.
Desky musí být připevněny velmi bezpečně, protože při řezání zde dochází ke značnému nárazovému zatížení. Autor nešetřil čas a úsilí, rozhodl se, aby švy byly pevné.

Krok devět Příprava a instalace nožů
Nože jsou vyrobeny z odolné, tvrzené oceli, lze je zakoupit. Vystřihněte dva kusy požadované délky a poté vystřihněte drážky pro šrouby, jak to udělal autor. Drážky je možné vyrábět pouze z toho důvodu, že vrtání kalené oceli je velmi, velmi problematické. Nasaďte nože na montážní desky pomocí šroubů. Zde se doporučuje používat dobré podložky s hřebíky, aby se nůž během provozu neuvolnil.


Krok 10 Ochranné křídlo
Nezapomeňte zavřít pracovní oblast, proto potřebujeme tenký plech. Rozstřihli jsme ji na potřebné kousky a pomocí nýtů sbíráme štít. Na šrouby, které jsou umístěny na pneumatice, upevněte kryt. Namontujte další malý štít přímo nad rotující nože. Nyní vám do tváře neletí čipy a další odpadky!Hoblovka
Celkem voličů: 23
8.5
4.5
7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...